W Val di Fiemme już biegają…

Choć ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata w Val di Fiemme odbędzie się o 18:00, to pierwsi zawodnicy mają już za sobą swój występ. Na trasie biegowej rozegrano kwalifikacje do biegów na 10  km techniką dowolną kobiet i 15 km mężczyzn. Wzięli w nich udział reprezentanci najniżej notowanych federacji narciarskich.

W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Litwinka Diana Rasimovicute, znana głównie z występów na trasach biathlonowych. Zawodniczki pokonały dystans 5 km, a najlepsza dziesiątka awansowała do zasadniczej rywalizacji na 10 km. Oprócz wspomnianej Litwinki w gronie tym znalazły się Nataljia Kocergina (LTU), Rosamund Musgrave (GBR), Emoke Szocs (HUN), Liping Guo (CHN), Tanja Karisik (BIH), Ingrida Ardisauskaite (LTU), Niviaq Chemnitz Berthelsen (DAN), Jaqueline Mourao (BRA) i Sarah Young (GBR). Na starcie pojawiły się 44 panie z 19 krajów.

Wyniki (PDF)

Rywalizacja o medale na tym dystansie odbędzie się w najbliższy wtorek.

***

Wśród mężczyzn, biegnących dziś na 10 km, konkurencja była jeszcze większa. Do walki zgłosiło się aż 72 zawodników. Reprezentowali oni m.in. Brazylię, Wenezuelę i Mongolię. Triumfował Viorel Palici z Rumunii. Kwalifikację uzyskali także: Paweł Andriejew (KGZ), Martin Moeller (DAN), Artur Jegojan (ARM), Andrew Pohl (NZL), Karolis Zlatkauskas (LTU), Hu Zhou (CHN), Alexander Standen (GBR), Mladen Plakalović (BIH) oraz Oeystin Slettemark (DAN).

Wyniki (PDF)

Finał walki na 15 km zostanie rozegrany w środę.

foto na stronie głównej: Newspower Canon

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.