Marsylia: Janowicz – Berdych [zapowiedź]

W piątek wieczorem – około 18:30 dojdzie do pojedynku Jerzego Janowicza z Tomasem Berdychem. Stawką tego starcia będzie awans do półfinału turnieju ATP w Marsylii. Zapraszamy na zapowiedź spotkania. 

Po wpadce w Rotterdamie, polski tenisista przeniósł się do Marsylii i w tamtejszej hali idzie mu już zdecydowanie lepiej. Zdołał już uporać się z Czechem Lukasem Rosolem i Francuzem Julien Benneteau. Warto wspomnieć, że ten drugi w holenderskim turnieju doszedł aż do finału, gdzie przegrał z Juanem Martinem Del Potro. Wcześniej wyeliminował jednak samego Rogera Federera. We obu rozegranych spotkaniach Janowicz nie stracił jeszcze seta. Teraz przyjdzie mu walczyć z szóstym tenisistą rankingu ATP, najwyżej rozstawionym w turnieju Tomasem Berdychem. Reprezentant Czech w trwającej imprezie rozegrał do tej pory jedno spotkanie – w drugiej rundzie, po ponad dwóch godzinach walki zwyciężył Ernesta Gulbisa.

Do największych sukcesów w karierze Berdych zaliczyć może zapewne udział w finale Wimbledonu w 2010 roku. Po pokonaniu Rogera Federera i Novaka Djokovica, przebojem wdarł się on do decydującego meczu i nawet porażka z Rafaelem Nadalem, nie mogła popsuć mu humoru. Od tamtego czasu zawodnik ten jest regularnie klasyfikowany w czołowej „10” listy ATP. W 2013 roku zdążył już dotrzeć do ćwierćfinału Australian Open, gdzie w czterech setach przegrał z Djokovicem.

Będzie to pierwszy oficjalny pojedynek Jerzego Janowicza i Tomasa Berdycha.

***

Drabinka turnieju ATP w Marsylii >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.