Skoki: złota Sarah Hendrickson

Amerykanka Sarah Hendrickson zdobyła na skoczni w Predazzo złoty medal Mistrzostw Świta Val di Fiemme 2013. Srebrny medal wywalczyła Japonka Sara Takanashi, a brązowy Austriaczka Jacquline Seifredsberger. 

Trzeci w historii konkurs kobiet na mistrzostwach świata potwierdził obowiązujący obecnie układ sił w tej konkurencji. Pod nieobecność kontuzjowanej obrończyni trofeum – Danieli Irashko, prym na obiekcie Giuseppe dal Ben wiodły najlepsze uczestniczki tegorocznego Pucharu Świata – Japonka Sara Takanashi oraz Amerykanka Sarah Hendrickson.

Wiceliderka klasyfikacji generalnej PŚ, prowadziła już po pierwszej serii, w której oddała skok na 106 m. Jej najgroźniejsza rywalka uzyskała 104.5 m i przegrywała o 3,3 pkt. Trzecie miejsce przypadało Jacqueline Seifiredsberger (104 m). Austriaczka traciła jednak aż 5,4 pkt do wyprzedzającej ją Takanashi i trudno było się spodziewać, by odrobiła tę różnicę w drugiej serii. Bardziej musiała martwić się o obronę trzeciej pozycji – zaledwie 0,5 pkt za jej plecami czaiła się Francuzka Coline Mattel, a 3,1 pkt do medalowej lokaty traciła Niemka Carina Vogt. W pierwszej serii zanotowano pięć skoków powyżej 100 m.

Finałowa rozgrywka nie zmieniła nic w kolejności pierwszej piątki. Seifriedsberger przypieczętowała podium lądując na 98,5 m, co było w tamtym momencie najlepszą odległością II serii. Okazało się to jednak znacznie za mało, by nawiązać walkę z prowadzącą dwójką. Takanashi poszybowała na 103 metr i po cichu mogła liczyć nawet na złoto. Po chwili tę odległość powtórzyła jednak Hendrickson i jasnym stało się, że to ona sięgnie po złoty medal. Ostatecznie jej przewaga zmalała do 2,7 pkt.

MŚ w skokach narciarskich kobiet Val di Fiemme 2013 – wyniki

fot: Newspower Canon, fiemme2013.com

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.