Cologna mistrzem w biegu łączonym

W Lago di Tesero odbył się bieg łączony mężczyzn na 30 km – kolejna konkurencję narciarskich Mistrzostw Świata Val di Fiemme 2013. Złoty medal wywalczył Szwajcar Dario Cologna.

Pierwsze 15 km, pokonywane stylem klasycznym, nie miało wielkiego wpływu na rywalizację. Niemal równo ukończyło je kilkudziesięciu narciarzy, spośród których najszybszy był Norweg Eldar Roenning. Podczas tej części rywalizacji na trasie działo się niewiele – w początkowej fazie upadek zaliczył Dario Cologna, ale z racji długości biegu, nie mógł on mieć wpływu na dalszą postawę utytułowanego Szwajcara. Uznaniem realizatorów cieszył się natomiast sympatyczny, czarnoskóry biegacz z Togo, który miał ogromne problemy z techniką biegu „klasykiem” i szybko został zdublowany.

 Tempo w czołówce zdecydowanie wzrosło po zmianie nart. Grupa była już dużo bardziej rozciągnięta, prowadził ją Cologna. Około 10 km przed metą na samotny atak zdecydował się Norweg Martin Sundby, który osiągnął kilkanaście sekund przewagi. Jego szarża przetrwała jednak tylko do 24. kilometra.

 Cologna uporczywie walczył o rozerwanie stawki i w końcu dopiął swego. Około 1,5 przed metą zostało z nim już tylko trzech rywali. Na ostatnim kilometrze Szwajcar jeszcze przyspieszył i nim reszta się spostrzegła, był już kilkadziesiąt metrów z przodu. Lider PŚ samotnie wpadła na metę. Drugi zjawił się na niej Sundby, a brąz przypadł innemu Norwegowi Sjurowi Roethe.

Peter Northug finiszował na czwartym miejscu – 5 sekund po zwycięzcy.

Polacy nie startowali.

Bieg łączony mężczyzn Val di Fiemme 2013 – oficjalne wyniki

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.