Japonia wygrała mieszany konkurs skoków

Reprezentacja Japonii zwyciężyła w konkursie mieszanym na skoczni HS106 podczas MŚ w Val di Fiemme. Srebrne medale dla Austrii, a brązowe dla Niemiec.

W skład zwycięskiej ekipy weszły panie – Yuki Ito oraz Sara Takanashi, a także panowie – Daiki Ito i Taku Takeuchi. Poza Yuki Ito, wszyscy w tym składzie wnosili do łącznego dorobku ponad 127 za poszczególne skoki. Japończycy wygrali aż cztery z ośmiu konkursowych kolejek. Co więcej, drużyna oddała sześć prób powyżej 100 metra.

Mimo tak fantastycznej postawy, przez większą część konkursu wygrana Azjatów nie była pewna. Po piętach deptali im Niemcy, którzy na półmetku tracili zaledwie osiem punktów. Na bezpieczną przewagę, Japonia wysunęła się dopiero po drugim skoku Sary Takanashi, która poszybowała na odległość 106,5 m i pokonała w siódmej kolejce Carinę Vogt aż o 13 pkt.

Austria w połowie konkursu zajmowała trzecie miejsce, ale w szóstej kolejce Thomas Morgenstern zniwelował tę różnicę i wyprowadził swój zespół na pozycję wicelidera. Dobre i równe skoki – między 98,5 a 100 m (Austria miała ich aż sześć) nie wystarczyły jednak na fantastyczną Japonię, która wygrała konkurs z przewagą ponad 34 pkt.

Najdalszym skokiem zawodów, była wspomniana próba Takanashi, ale najwięcej punktów za pojedynczą próbę osiągnęła Amerykanka Sarah Hendrickson, skacząc w drugiej serii 104,5 m w idealnym niemal stylu.

Oficjalne wyniki konkursu mieszanego na MŚ Val di Fiemme 2013

fot. na stronie głównej – Newspower Canon

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.