Sztafeta sprinterska Polek pobiegnie w finale!

Agnieszka Szymańczak i Sylwia Jaśkowiec pobiegną w finale rywalizacji sztafet sprinterskich techniką dowolną. Polki zajęły piąte miejsce w swoim półfinale. Wśród mężczyzn, w półfinałach odpadli Maciej Kreczmer i Maciej Staręga.


Polski duet rywalizował w drugim biegu eliminacyjnym, m.in. ze sztafetami Niemiec, Norwegii, Słowenii czy Kanady. Bezpośrednią kwalifikację do finału dawał finisz na dwóch pierwszych miejscach, oprócz tego awans miało uzyskać też sześć sztafet z najlepszymi czasami z dalszych lokat w obu półfinałach. Właśnie z tej drugiej możliwości skorzystały Biało-Czerwone, które finiszowały na piątym miejscu, osiem sekund za Norwegią. Polki przegrały jeszcze z Niemkami, Włoszkami i Słowenkami.

Szymańczak i Jaśkowiec rozegrały swój półfinał idealnie taktycznie. Od początku trzymały się w czołówce i konsekwentnie przesuwały się do przodu, wraz ze słabnięciem kolejnych sztafet. 2 zmiany przed finiszem na czele była już tylko piątka pań, wśród których momentami prowadziła właśnie Polska. Szymańczak ruszyła na ostatnie „kółko” jako druga, tuż za słynną Norweżką Fallą.

Pełne wyniki półfinałów >>

Finał z udziałem 10 drużyn odbędzie się o 12:00.

***

W pierwszym półfinale panów udział wzięli Maciejowie – Kreczmer i Staręga. Ten pierwszy spisywał się bardzo dobrze i po piątym okrążeniu przekazał symboliczną pałeczkę jako trzeci. Niestety Staręga osłabł na ostatnim „kółku” i dojechał jako szósty, ze stratą około 17 sekund do najszybszych, czyli Kanadyjczyków. Biało-Czerwoni nie zakwalifikowali się do decydującej rozgrywki. Ich los podzielili m.in. Norwegowie w składzie (Northug – Goldberg).

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.