Złoto w sprincie dla Amerykanek i Rosjan, Polki na 9. miejscu

Żeńska sztafeta USA triumfowała w biegu sprinterskim na MŚ w Val di Fiemme. Kikkan Randall i Jessica Diggins okazały się lepsze od Szwecji i Finlandii. Polki zajęły dziewiąte miejsce. Wśród mężczyzn triumfowali Rosjanie.

Polki (Agnieszka Szymańczak i Sylwia Jaśkowiec), dla których już sam awans do finału był sporym osiągnięciem, właściwie tylko podczas swoich pierwszych zmian trzymały się w czołówce. Przez moment nawet, podczas biegu Agnieszki Szymańczak, Biało-Czerwone znalazły się na prowadzeniu. Z czasem jednak u naszych zawodniczek dało się zauważyć narastające zmęczenie. Podczas trzeciego okrążenia, Sylwia Jaśkowiec straciła sporo dystansu i spadła na dziewiąte miejsce, wyprzedzając jedynie Francuzkę. Mimo, że na piątym „kółku” ta sama zawodniczka zbliżyła się do słabnących Niemek, to ostatecznie Polska ukończyła bieg na przedostatniej lokacie. Na prostej finiszowej Agnieszka Szymańczak zdołała wyprzedzić Francuzkę Jean.

Walkę o medale rozstrzygnęły między sobą ekipy USA, Szwecji, Finlandii i Norwegii. Medale przypadły tym trzem pierwszym. Amerykanki zwyciężyły pewnie. Kikkan Randall zrobiła „swoje”, a doskonale spisywała się jej partnerka – Diggins. Na piątym okrążeniu osiągnęła ona przewagę, której Randall nie mogła roztrwonić. Niespodzianką jest brak medalu dla Norweżek, które przegrały dość wyraźnie i właściwie nie nawiązały walki. Oestberg i Falla na trasie zmagały się z różnymi problemami, m.in. upadkiem jednej z nich.

Wyniki:

1. USA
2. Szwecja
3. Finlandia
4. Norwegia
5. Włochy

9. Polska

Pełne wyniki sprintu drużynowego kobiet – Val di Fiemme 2013

***

W rywalizacji męskiej, po pasjonującym finiszu triumfowali Rosjanie. Na ostatniej prostej Nikita Kriukow (z Aleksiejem Pietukowem) biegnący w duecie z pokonał Szweda Joenssona i Kazacha Poltaranina.

Wyniki:

1. Rosja
2. Szwecja
3. Kazachstan

Oficjalne wyniki sprintu drużynowego mężczyzn – Val di Fiemme 2013

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.