Bez Kowalczyk, bez emocji? 10 km. tech. dowolną

We wtorek kolejna konkurencja biegowa Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym Val di Fiemme 2013 – bieg kobiet na 10 km techniką dowolną. Na starcie zabraknie Justyny Kowalczyk.

Po niepowodzeniach w biegu łączonym i sprincie, trener polskiej biegaczki postanowił skupić wszystkie siły na przygotowaniach do sobotniej rywalizacji na 30 km „klasykiem”. W związku z tym Justyna Kowalczyk nie stanie na stracie biegu na 10 km i nie spróbuje przeszkodzić Marit Bjoergen w zdobyciu trzeciego złotego medalu. Norweżka wygrała dwie poprzednie konkurencje indywidualne i we wtorek także będzie wielką faworytką.

Niewielu ekspertów bierze pod uwagę rozstrzygnięcie inne niż triumf Bjoergen. Norweskie media już rozdały medale i zastanawiają się tylko, w jakiej kolejności biegaczki z tego ukończą bieg – oczywiście na czołowych pięciu pozycjach. Tymczasem nieoczekiwaną szansę na medal zwietrzyła Charlotte Kalla. Mistrzyni olimpijska z Vancouver na tym dystansie nie jest w wyśmienitej formie, ale jak sama przyznaje – decyzja Kowalczyk to dla niej dodatkowa motywacja.

Bjoergen i Johaug zdają się być zaskoczone wycofaniem ich najgroźniejszej rywalki. Tym bardziej, że w ostatnim biegu na 10 km w Davos, Justyna była bliska pokonania Therese. Marit nie pojawiła się wówczas na starcie z powodu przemęczenia.

Pod nieobecność Kowalczyk, honoru polskich biegów narciarskich bronić będą: Paulina Maciuszek (11. numer startowy), Sylwia Jaśkowiec (59), Agnieszka Szymańczak (71) i Kornelia Kubińska (77). Co ciekawe, po tej ostatniej, na trasę wyjedzie już tylko Therese Johaug. Tradycyjnie już w tego typu rywalizacji – zawodniczki rozstawione są przedzielone tymi niżej notowanymi.

Profil biegu na 10 km techniką dowolną:

Profil biegu na 10 km kobiet na MŚ Val di Fiemme 2013

Co ciekawe, w walce udział wezmą także dwie znane biathlonistki – Kaisa Makarainen z Finlandii i Miriam Goessner z Niemiec.

Pełna lista startowa biegu kobiet na 10 km tech. dowolną Val di Fiemme 2013

Początek biegu o 12:45. Transmisja w TVP 2, TVP Sport i Eurosporcie.

 

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.