Art. sponsorowany: Kibic, który przeżył okres przygotowawczy…

…to Ty? Hektolitry potu na treningach, godziny na sali ćwiczeń i pod masażystą, dziesiątki minut narad taktycznych – tyle piłkarz, zaś kibic musi też być gotów do kolejnej rundy w Ekstraklasie?


Na początek – odpowiednia motywacja

Nie boisz się żadnego przeciwnika, owszem, szanujesz, ale nie pękasz. Każdy ma jakiś talizman, jedni nie golą się przed meczem, inni wyciszają, drudzy obmyślają cieszynki, a Ty pewny siebie grzejesz ławę przed TV lub na trybunach. Masz ze sobą swój amulet w trudnych chwilach? Antystresowy cycuszek. Spalony? Gramy dalej, nie poddajemy się!

Będziesz nogą wiązał krawaty!

Przerwa. Piłkarze w szatni. Gdzie jest otwieracz? Gdzie rant stołu, zapalniczka? Łodewa! Mecz dobrze się zapowiada, a butelka brzdęka z braku pustego trunku? Dobry zawodnik wychodzi z takich opresji, nie trzeba biec do Zizou z jego ruletą, by wyjść z sytuacji podbramkowej ? gaszenie pragnienia ułatwi Ci Jednoręki otwieracz. No-look pass i na zdrowie!

Pamiętaj o partnerach z drużyny!

Mecz trwa – zaczęła się druga połowa. Dajesz radę, ale przeciwnik napiera. Znosisz jego, momentami, nieczystą grę, jednak pamiętasz słowa swego mentora i będziesz przestrzegał gry zespołowej! Jasne, gdy sam na sam z bramkarzem, to zachowujesz zimną krew, ale czasem szybko przeniesiesz ciężar akcji kilka centymetrów dalej, podając do swych kolegów upragniony „przedmiot” w trakcie meczu. Każdy fan futbolu ma wszakże w piłce Piwny, czarny pas.

Pressing, pressing, pressing!

Posiadanie piłki – 62%, jest dobrze, kosmicznie wręcz. Faul. Co? Przecież było przed linią pola karnego!!! Sędzia chyba skończy karierę po tym meczu! Karny, jedenaście metrów nerwów? Goś kopnął jak typowa Panenka, niestety, remis? Ale nie poddajemy się! Wznowienie gry, cross na prawą stronę, biega tam taki przecinak Mendieta, wchodzi w pole karne, mija jednego Drewnialdo, iii??? Kobieto, zejdź z wizji! Niestety, mimo cyfrowych dekoderów, wygodnych miejsc na stadionie ? jakieś zakłócenia. Przydałaby się nowa miotła, jakiś libero, indywidualne krycie kobiet w czasie meczu. Może Gadający pilot sterujący kobietą? Na pewno trafi z komendami w samo okienko jej umysłu. Jeszcze nie wszystko stracone…

Nagła śmierć

Nerwówka, czyli jak zawsze końcówka. Było tak dobrze, a przyjdzie grać do 120 minuty.  Skurcze, niedokładne podania, dług tlenowy, obicie, nosze nie są wprawdzie potrzebne, ale jakieś elektrolity trzeba uzupełnić. Na murawie na razie bez zmian. Za chwilę zacznie się decydujące i ostatnie 15 minut. Alkokroplówka już czeka w pogotowiu. Tymczasem balans ciałem, kiwka i…

…Kibicu, po dogrywkę udaj się tutaj: http://mrjoy.pl/. Masa rzeczy, aby życie upływało i wchodziło lepiej przed każdym weekendem.

MrJoy

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.