Northug wreszcie ze złotem

Peter Northug został mistrzem świata w biegu na 15 km techniką dowolną W Lago di Tesero Norweg wyprzedził Szweda Johana Olssona i swojego rodaka Torda Asle Gjerdalena.

Northug prowadził od początku, kiedy to narzucił szalone tempo – po pierwszym okrążeniu (5 km) Norweg miał przewagę 17 sekund nad faworyzowanym Dario Cologną ze Szwajcarii. Trzeci czas zanotował Sjur Roethe.

Podczas drugiego okrążenia różnica między liderem, a resztą stawki wzrosła do 24 sekund. Wiceliderem był już wtedy Johan Olsson ze Szwecji, 7 sekund wolniejszy od niego był zaś Tord Asle Gjerdalen.

Do mety układ na podium nie uległ już zmianie, tyle że Olsson znacząco zbliżył się do Northuga. 3,2 km przed metą Szwed przegrywał już tylko o 14 sekund. Na ostatnim odcinku odrobił jeszcze 3 sekundy, ale musiał zadowolić się srebrnym krążkiem.

W biegu wystartowało czterech Polaków – Maciej Kreczmer miał niezły start, lecz osłabł w końcówce i zakończył na 36. miejscu. 57. był Maciej Staręga, 73. Sebastian Gazurek, a 82. Jan Antolec.

Oficjalne wyniki bieg mężczyzn na 15 km tech. dowolną podczas MŚ Val di Fiemme 2013

fot. na stronie głównej – Newspower Canon

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.