Zapowiedź sztafety kobiet 4×5 km

Czwartek na trasach biegowych będzie stał pod znakiem rywalizacji żeńskich sztafet 4×5 km. W biegu weźmie udział reprezentacja Polski. Początek o 12:45.

Profil trasy sztafety kobiet 4×5 km:

Każda z zawodniczek pokona po dwa okrążenia o długości 2,5 km. Pierwsze dwie zmiany to rywalizacja w stylu klasycznym, na odcinkach numer 3 i 4 zaprezentują się zaś specjalistki od techniki dowolnej.

Na starcie pojawi się szesnaście drużyn. Polki pobiegną z numerem ósmym. Na pierwszej zmianie wystąpi Kornelia Kubińska, drugi odcinek klasykiem należał będzie rzecz jasna do Justyny Kowalczyk. W technice łyżwowej Polski zespół poprowadzą Paulina Maciuszek i Agnieszka Szymańczak.

Zdecydowanymi faworytkami są Norweżki, które zdobyły już w Val di Fiemme worek medali i wygrały każdą z dotychczasowych konkurencji oprócz sztafety sprinterskiej. Skandynawki pobiegną w składzie: Weng, Johaug, Steira, Bjoergen. Największe szanse na nawiązanie walki o złoto zdają się mieć Szwedki – Ingemarsdotter, Wiken, Haag i Kalla. Dużo trudniej wytypować kandydatki do zajęcia trzeciej lokaty – o to miejsce walka powinna rozegrać się między kilkoma drużynami, m.in. Niemcami, Rosją i Finlandią.

Bukmacherzy są niemal pewni triumfu Norweżek. Obstawiając 100 zł za ich triumf możemy zarobić zalediwe 8 zł. Zdecydowanie bardziej wzbogacimy się, jeżeli trafinie obstawimy triumf Szwedek (kurs 10,0) lub Finek (kurs 7,00)

VdF 2013: Sztafeta kobiet 4×5 km – lista startowa i składy wszystkich drużyn

***

Początek biegu o 12:45, transmisja w TVP2 i Eurosporcie. Relacja tekstowa LIVE w PubSPort.pl.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.