Historyczny mecz Vive w Macedonii

W niedzielę o 17:00 Vive Targi Kielce zmierzą się w Skopje z tamtejszym Metalurgiem w pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. To najważniejszy mecz w historii kieleckiego klubu.

Pojedynek ten będzie wyjątkowy dla obydwu ekip – żadna z nich nie była nigdy w najlepszej czwórce Ligi Mistrzów. Metalurg i Vive spotkały się już w tym sezonie – w fazie grupowej dwukrotnie lepsi okazali się kielczanie, ale oba boje były bardzo wyrównane. W Skopje Polacy zwyciężyli 23:21, w Kielcach 21:20.

Krzysztof Lijewski przyznaje jednak, że tamte potyczki nie mają w tej chwili żadnego znaczenia:

Tamte mecze możemy sobie oddzielić grubą krechą i wyrzucić do kosza. Teraz będą zupełnie inne spotkania. – powiedział rozgrywający mistrzów kraju.

Kieleccy szczypiorniści zdają sobie sprawę ze skali trudności zadania, jakie na nich czeka. Przyjdzie im stawić czoła najskuteczniejszej defensywie całej Ligi Mistrzów. Drużyna Lino Cervara straciła w dotychczasowych 12 grach zaledwie 260 bramek. Dla porównania bramkarze Vive zostali pokonani 302 razy.

Na szczęście zdecydowanie lepiej wygląda statystyka bramek rzuconych – w tej rubryce Vive góruje nad Metalurgiem 362 do 321.

Trener Bogdan Wenta może być zadowolony z sytuacji kadrowej, jaka zastała go przed meczem sezonu. Do jego dyspozycji są właściwie wszyscy zawodnicy. Jedynie Grzegorz Tkaczyk nie jest w pełni sił. Mimo tego zagrał w tym tygodniu w spotkaniu ligowym z Piotrkowianinem, w którym Vive przypieczętowało awans do półfinału PGNiG Superligi.

Początek meczu o 17:00, transmisja w Poslacie Sport. Rewanż zostanie rozegrany za tydzień w Kielcach (28 kwietnia, 17:00). Turniej Final 4 zaplanowano na 1-2 czerwca w Kolonii.

***

Wszystkie wyniki i kalendarz EHF LM >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.