Benfica i Chelsea w finale Ligi Europy [wideo]

Benfica Lizbona i Chelsea Londyn zmierzą się w Amsterdamie w finale Ligi Europy. W półfinałach zespoły te okazały się lepsze od Fenerbahce Stambuł i FC Basel. 

Benfica Londyn – Fenerbahce Stambuł 3:1 (2:1)

Gaitan 9′, Cardozo 35′, 66′ – Kuyt 23′ (k)

Mecz Benfiki z Fenerbahce był świetnym widowiskiem. Gospodarze, którzy musieli odrobić jedno trafienie straty ze Stambułu od początku ruszyli do ataku. Ich efektowne akcje przyniosły efekt w 9. minucie, kiedy to do siatki Fener trafił Nico Gaitan.

Po tym zdarzeniu gospodarze delikatnie spuścili z tonu i pozwolili dłużej pograć piłką drużynie przyjezdnej. W jednej, z pozoru zupełnie niegroźnej sytuacji sędziowie dopatrzyli się ręki w polu karnym i podyktowali jedenastkę dla Fenerbahce. Na wyrównującego gola zamienił ją Dirk Kuyt.

Przy remisie 1:1 Benfica potrzebowała dwóch trafień do awansu. Połowa zadania została wypełniona jeszcze przed przerwą – prowadzenie lizbończykom dał Oskar Cardozo.

Paragwajczyk rozgrywał fantastyczny mecz i zdobył także trzeciego, decydującego gola. Miało to miejsce w 66. minucie.

Skrót meczu Benfica – Fenerbahce:

Chelsea Londyn – FC Basel 3:1 (0:1)

Torres 50′, Moses 52′, Luiz 59′ – Salah 45′

Drugi z półfinałów był emocjonujący tylko przed przerwą. Potrzebująca minimum dwóch bramek Bazylea zaproponowała w tym czasie ofensywny futbol i stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji pod „świątynią” Petra Cecha. Co najważniejsze dla Szwajcarów, jedną z nich udało się wykorzystać. W doliczonym czasie pierwszej części do siatki trafił Salah. Należy jednak odnotować, że także gospodarze mieli w pierwszych 45-ciu minutach kilka dobrych okazji.

Sen Szwajcarów o finale prysnął w ciągu kwadransa po zmianie stron. W 50. i 52. minucie trafiali Torres i Moses, w 59. awans przypieczętował piękną „petardą” z dystansu David Luiz.

Skrót meczu Chelsea – FC Basel:

***

Finał Ligi Europy zostanie rozegrany 15. maja w Amsterdamie

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.