Drugi dzień MŚ w hokeju – dwa wieczorne szlagiery

Inauguracja MŚ hokejowej elity przyniosła nadspodziewanie dużo emocji. Wydarzeniem dnia była oczywiście porażka Szwedów ze Szwajcarami. Na sobotę zaplanowano sześć spotkań.

Niespodziewanie dużo kłopotów mieli także drudzy współgospodarze turnieju – Finowie, którzy uporali się z Niemcami 5:4 dopiero po dogrywce. Zwycięstwa za 3 punkty wywalczyli natomiast Słowacy (6:2 z Francją) i Czesi (2:0) z Białorusią.

Wyniki i tabele MŚ w hokeju 2013 >>

W sobotę meczów będzie więcej, a po ich zakończeniu każda z drużyn uczestniczących w turnieju będzie mieć na koncie przynajmniej jeden mecz. Już o 11:15 rozpocznie się spotkanie USA z Austrią. Godzinę później Norwegia zmierzy się ze Słowenią. O 15:15 Rosjanie zagrają z Łotyszami, natomiast o 16:15 Kanada powalczy z Danią. Najwięcej emocji zaplanowano jednak w wieczornej sesji. W Helsinkach o 19:15 naszego czasu Finowie grają ze Słowacją i będzie to pierwsze z tych spotkań, które realnie mogą wpłynąć na losy turnieju. Jeszcze większą rangę będzie mieć pojedynek w Sztokholmie między Szwedami i Czechami. Gospodarze po „wtopie” na inaugurację będą chcieli za wszelką cenę poszukać trzech punktów. Na przeciw stanie jednak drużyna, która w zeszłym roku wyeliminowała ich z turnieju na etapie ćwierćfinałów.

Spotkanie Finlandii i Słowacji pokaże na żywo TVP Sport.

***

Wyniki na żywo >>>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.