ATP Rzym: zapowiedź ćwierćfinału Janowicz – Federer

Po pokonaniu Jo-Wilfrieda Tsongi oraz Richarda Gasqueta na Jerzego Janowicza czeka kolejny rywal z czołowej „10” rankingu ATP. W ćwierćfinale turnieju w Rzymie Polak zmierzy się z Rogerem Federerem (2). 

Jerzy Janowicz nie spisywał się w ostatnim czasie najlepiej – większość turniejów kończył po pierwszym meczu. W Rzymie wszystko układa się jednak lepiej. Polak ograł już trzech rywali, w tym dwóch notowanych w pierwszej dziesiątce. Przed Tsongą i Gasquetem rywalizował też z silnym Kolumbijczykiem Giraldo. Mecz z Federerem będzie jednak sprawdzianem, jakiego Polak dawno nie miał.

32-letniego Szwajcara nie trzeba nikomu przedstawiać. W swojej karierze wygrał on 76 turniejów, w tym 17 wielkoszlemowych. W stolicy Włoch rozegrał do tej pory dwa spotkania  – łatwo ograł Patricka Starace oraz Gilesa Simona. Oba zakończyły się rezultaltami 6:2 6:1.

Starcie Janowicz – Federer będzie czwartym z ćwierćfinałów. Rozpocznie się prawdopodobnie około 21:00, o ile oczywiście poprzedzające je mecze nie przeciągną się w czasie. W pozostałych meczach 1/4 finału zagrają:

Paire – Granollers
Djoković – Berdych
Ferrer – Nadal

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.