Trzeci Polak w 2. rundzie Roland Garros? Wtorek z Kubotem…

Jerzy Janowicz i Michał Przysiężny awansowali już do drugiej rundy Roland Garros 2013. We wtorek w ich ślady może pójść Łukasz Kubot, który zagra z Francuzem Teixeirą.
Maxime Teixeira ma 24 lata i zajmuje odległe 284 miejsce w klasyfikacji ATP. To ponad 160 miejsc niżej od Kubota. Co zrozumiałe, obaj panowie jeszcze się na korcie nie spotkali. Dziś około 15:30 będą mieli ku temu pierwszą okazję. Ich mecz zostanie rozegrany na korcie numer nr 7. Poprzedzi go jeden pojedynek męskiego singla i jeden deblowy. Teixeira gra w Paryżu dzięki udanemu występowi w kwalifikacjach.

Oprócz występu Kubota, będziemy we wtorek mieli też dwa inne polskie akcenty. W rywalizacji debli zobaczymy Mariusza Fyrstenberga i Mariusza Matkowskiego w starciu z Czechami Hajkiem i Stepankiem. Mecz około 12:30 na korcie numer 8. Także w deblu powalczą we wtorek Tomasz Bednarek oraz Jerzy Janowicz. Czeka ich jednak trudne zadane – na korcie nr 11 zagrają z rozstawionymi z czwórką Hindusami Bhupathi – Bopanna. Początek gry ok. 14:00.

Trzeciego dnia turnieju po raz pierwszy w akcji ujrzymy męską „jedynkę” Novaka Djokovića. Serb od razu trafił na nieprzewidywalnego i groźnego rywala – młodego Belga Davida Goffina. Ci dwaj tenisiści zagrają na korcie głównym ok. 13:00. Na tej samej arenie w wieczornej sesji pojawi się Viktoria Azarenka, jej rywalką będzie Rosjanka Elena Wiesnina. Początek ok. 18:00.

Pełna drabinka French Open 2013 >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.