Siostry walczą o spotkanie w trzeciej rundzie – środa na Roland Garros

W środę na kortach Roland Garros wystąpią siostry Radwańskie, jeżeli wygrają swoje pojedynki, zmierzą się ze sobą w meczu trzeciej rundy.
Rozstawiona z numerem czwartym Agnieszka o 11:00 zagra z Amerykanką Mallory Burdette. Pojedynek rozpocznie się o 11:00 na korcie numer 1. Rywalka polskiej tenisistki zajmuje obecnie 80. miejsce w klasyfikacji WTA. 23-letnia reprezentantka USA jeszcze nigdy nie grała z Polką. W Paryżu gra na skutek udanych kwalifikacji. Po odprawieniu trzech rywalek, w pierwszej rundzie spotkała się z Chinką Jie Zheng. Potyczka zakończyła się triumfem Amerykanki w trzech setach (62 46 63). Radwańska swój mecz z Sahahr Peer zakończyła dużo szybciej – w dwóch krótkich setach.

Młodsza z sióstr – Urszula w niedzielę okazała się lepsza od Venus Williams. Emocjonujące starcie z doświadczoną przeciwniczką dało jej przepustkę do gry z nieznaną Niemką Dinah Pfizenmaier. Podobnie jak przeciwniczka Agnieszki, ona także przebijała się do głównej drabinki przez eliminacje. W pierwszej rundzie uporała się zaś w dwóch setach z reprezentującą Luksemburg Mandy Minellą.
Los był dla krakowianek przewrotny i skrzyżował ich drogi w ewentualnej trzeciej rundzie. Jeżeli dziś zejdą z kortu jako zwyciężczynie, to w piątek powalczą między sobą o awans do 1/8 finału.

Chwili odpoczynku nie będzie miał w Paryżu Łukasz Kubot, który nie dokończył wczoraj swojego meczu 1. rundy z Francuzem Teixeirą. Polak prowadzi 64 57 31 w meczu przerwanym przez opady deszczu. Wznowienie pojedynku planowane jest ok. 12:30.

***

Pełna drabinka turnieju FRENCH OPEN >>

***

Wyniki na żywo z Roland Garros 2013 można śledzić TUTAJ

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.