Polski dzień w Paryżu – Michał, Jerzy i Łukasz grają w 2. rundzie

W czwartek na kortach Rolanda Garrosa będzie roić się od Polaków. Swoje mecze drugiej rundy rozegrają Janowicz, Przysiężny i Kubot. Ten ostatni zagra także w deblu. Na deser zostają zaś mikstowy występ Marcina Matkowskiego i deblowy start Mateusza Kowalczyka.

Jako pierwszy na placu gry powinien pojawić się Łukasz Kubot. Jego stracie z Francuzem Benoit Paire (24) będzie drugim z kolei meczem na korcie numer 1. Poprzedzi go konfrontacja Na Li z Bethanie Mattek-Sands, w związku z tym należy się spodziewać, że Polak rozpocznie swój pojedynek tuż przed 13:00. Jego przeciwnik – Paire ma 24 lata i już trzykrotnie w karierze okazał się lepszy od Łukasza. W 2013 grali ze sobą w pierwszej rundzie Indian Wells. Walka skończyła się po trzech setach. Dwa wcześniejsze starcia odbyły się zaś w 2012 roku. Paire jest obecnie na 26. miejscu w rankingu ATP, Kubot zajmuje 107. lokatę.

Jeszcze trudniejszego rywala trafił Michał Przysiężny. 29-letni głogowianin zmierzy się z 9. tenisistą świata – Richardem Gasquetem. Ich pojedynek będzie „gwoździem” czwartkowego programu na korcie głównym. Rozpocznie się zapewne po 17:00. Gasquet jest zawodnikiem, którego nie trzeba przedstawiać. W tym roku wygrał już dwa turnieje rangi ATP. Niedawno w Rzymie okazał się jednak słabszy od Jerzego Janowicza.

Wspomniany wyżej Janowicz zagra dziś natomiast z Holendrem Robinem Haase. Klasyfikowany na 66. miejscu na liście ATP Haase jest trzy lata starszy od Polaka. W karierze jeszcze nigdy się nie spotkali na korcie. Holender najwyżej w karierze był w 2012 roku – na 33. miejscu. Ma na koncie dwa triumfy turniejowe. Mecz Haase – Janowicz rozpocznie się około 14:30, jako trzeci z kolei na korcie numer 7.

W czwartek zaprezentuje się także Marcin Matkowski, którzy w parze z Czeszką Peschke zagra w 1. rundzie miksta z czeskim duetem Hlavackova/Douhy. Ta gra rozpocznie się ok. 17:00 na korcie 8.

Mniej więcej o 15:30 na korcie 14 Łukasz Kubot i Jeremy Chardy powalczą w 1. rundzie debla  z parą Dimitrow/Nielsen. Także w deblu zagra Mateusz Kowalczyk. Wraz z Lukasem Rosolem zmierzą się z Francuzami Llodrą i Mahut. Planowany początek ok. 17:00.

***

Drabinka French Open 2013 >>

***

Wyniki na żywo >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.