Kubot i Janowicz w III rundzie Wimbledonu 2013

Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz łatwo awansowali do III rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Rywale Polaków w II rundzie wycofali się z gry z powodu kontuzji. 

Punktualnie o 12:30 Jerzy Janowicz rozpoczął swój pojedynek z doświadczonym Czechem Radkiem Stepankiem. Polak łatwo – 6:2, wygrał pierwszego seta. Prowadził także w drugim 5:3, wtedy Stepanek zrezygnował z dalszej gry.  Powodem tej decyzji był uraz uda. Awans do III rundy oznacza, że Polak obroni punkty zdobyte w Wimbledonie 2012, gdzie właśnie na tej fazie zakończył udział w turnieju. W walce o 1/8 finału powalczy z Hiszpanem Almagro lub Francuzem Ruffinem.

Jeszcze łatwiej miał Łukasz Kubot, który nie odbił nawet jednej piłki. Jego przeciwnik – sensacyjny pogromca Rafaela Nadala – Steve Darcis z Belgii nie podszedł do tej próby z powodu kontuzji barku. Następnym przeciwnikiem Kubota będzie któryś z Francuzów – Paire bądź Robert.

***

Z powodu kontuzji z turnieju żeńskiego wycofała się z kolei Wiktoria Azarenka (3). Dzięki takiemu obrotowi spraw w trzeciej rundzie zameldowała się Włoszka Pennetta.

***

Wimbledon 2013 >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.