Przed 3. etapem Tour de France 2013

Trzeci etap wyścigu Tour de France 2013 ponownie będzie wiódł po pagórkowatym terenie. Kolarze zmagania rozpoczną w Ajaccio, gdzie była usytuowana meta drugiego etapu, aby po 145 km zafiniszować w miejscowości Calvi. 


Podczas trzeciego etapu na kolarzy czekają cztery górskie premie 2,3 i 4 kategorii, w tym ostatnia usytuowana 13 km przed metą. Będzie to podjazd o długości 3,3 km i średnim nachyleniu 8,1 %, więc można spodziewać się jeszcze bardziej zdecydowanych ataków, niż miało to miejsce podczas drugiego etapu, gdzie podjazd był dużo krótszy. Wcześniejsze górskie premie znajdujące się na trasie nie należą do najtrudniejszych i wydaję się, że do ostatniego podjazdu peleton będzie bardzo liczny.

Profil etapu:

Górskie premie:
  • Km 12.0 – Col de San Bastiano3.4 kilometre-long climb at 4.6% – category 4
  • Km 58.0 – Col de San Martino7.5 kilometre-long climb at 5.4% – category 3
  • Km 75.0 – Côte de Porto2 kilometre-long climb at 6.4% – category 3
  • Km 132.0 – Col de Marsolino (443 m)3.3 kilometre-long climb at 8.1% – category 2
Cała trasa III etapu jest bardzo kręta i mocno pofałdowana, z licznymi krótkimi podjazdami i zjazdami. Tak naprawdę jedynie na początku i pod sam koniec etapu są odcinki płaskiego terenu. Po ostatnim podjeździe kolarzy praktycznie do samej mety czeka zjazd, więc zawodnicy dobrze czujący się w tej specjalności, jeśli wypracują sobie choćby minimalną przewagę na górskiej premii mogą utrzymać ją do mety.
Faworytem podobnie jak podczas II etapu wydaję się być Peter Sagan, który bardzo dobrze radzi sobie w takich warunkach. Groźny bez wątpienia będzie także Edvald Boasson Hagen a także John Degenkolb. Na faworyta wyrasta także Michał Kwiatkowski, który w poprzednich wyścigach prezentował bardzo dobre umiejętności zjazdowe, które mogą okazać się bardzo przydatne na trzecim etapie.
Faworyci:
Michał Kwiatkowski
Peter Sagan
Edvald Boasson Hagen
Początek transmisji od 12:30 w Eurosporcie. Start zaplanowano na 12:35, na mecie kolarze powinni pojawić się między 16:08 a 16:27.
Trasa III etapu:

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.