Simon Gerrans wygrywa III etap TDF 2013, Kwiatkowski 4!

 III etap Tour de France 2013 zamykał rywalizację na Korsyce. Na kolarzy czekała 145 km trasa z licznymi pagórkami i czterema premiami górskimi 2,3 i 4 kategorii. Wygrał Simon Gerrans. Michał Kwiatkowski był czwarty.

Dosyć szybko zawiązała się ucieczka w składzie:  Westra, Gautier, Minard, Clarke i Vuillermoz, która jednak nie uzyskała zbyt dużej przewagi. Uciekinierzy walczyli między sobą o punkty na górskich premiach i najlepszy okazał się Simon Clarke, który wygrał trzy z czterech górskich premii. W peletonie nie brakowało kraks, w których uczestniczyli m.in Niki Terpstra z Omegi oraz Arthur Vichot z FDJ.
Kluczowy na trasie miał być ostatni podjazd znajdujący się 13 km przed metą. Liczył on 3,3 km, a jego średnie nachylenie wynosiło 8,1 %. Droga w górę zaczęła się jednak unosić już parę kilometrów wcześniej i w peletonie nastąpiła selekcja. Jako pierwsi zaczęli odpadać sprinterzy z Markiem Cavendishem i Marcelem Kittelem na czele. Od samego początku podjazdu zaczęły się ataki, swoich sił próbowali m.in Igor Anton, Pierre Roland i Mikel Nieve. Na szczycie ostatniego wzniesienia najlepszy był Pierre Roland, który powiększył przewagę w klasyfikacji na najlepszego górala. Podczas zjazdu do mety dojechali do niego Sylvain Chavanel, Peter Nordhaug i Mikel Nieve. Zostali oni jednak dogonienia 3,5 km przed metą.
W peletonie czujnie jechał Michał Kwiatkowski, który pilnował Petera Sagana. Jednak to nie Słowak okazał się najlepszy a Australijczyk Simon Gerrans z ORICA-GREENEDGE. Na świetnym 4 miejscu finiszował Michał Kwiatkowski, który utrzymał tym samym białą koszulkę najlepszego młodzieżowca, a w klasyfikacji generalnej awansował na czwarte miejsce. Żółta pozostała w posiadaniu Jana Bakelantsa, który przyjechał w peletonie.
Wyniki III etapu:
  1. Gerrans
  2. Sagan
  3. Rojas
  4. Kwiatkowski
  5. Gilbert

Klasyfikacja generalna

  1. Bakelants
  2. Simon + 0:01
  3. Gerrans + 0:01
  4. Kwiatkowski + 0:01
  5. Boansson Hagen + 0:01

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.