Orica-Green wygrała jazdę drużynową podczas TdF 2013

Podczas IV etapu TDF kolarzy czekała drużynowa jazda na czas. 25 km trasa pozbawiona była krętych i trudnych technicznie zakrętów, dominowały długie proste odcinki, które premiowały specjalistów od jazdy na czas. Najlepsza okazała się drużyna Orica-GreenEdge.

Faworytów było wielu i ciężko było wskazać jednoznacznie kto ma największe szanse na wygranie etapu. Na pierwszym pomiarze czasu najlepszy czas uzyskali kolarze Omega Pharma Quick Step. Blisko nich były zespoły Sky Procycling, Orica GreenEdge, Saxo Tinkoff i Garmin Sharp. Na mecie przez długi czas najlepszy wynik miała drużyna Omega Pharma Quick Step. Żaden z zespołów nie był w stanie pokonać Belgów, którzy bardzo dobrze pojechali drugą część dystansu. Dopiero kolarze zespołu Orica GreenEdge o zaledwie jedną sekundę wyprzedzili Omegę i to oni wygrali IV etap tegorocznego Tour de France. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Sky Procycling.
Liderem wyścigu został wczorajszy etapowy zwycięzca Simon Gerrans, Michał Kwiatkowski obronił białą koszulkę lidera klasyfikacji młodzieżowej. W klasyfikacji generalnej zajmuje 4 miejsce.

Wyniki IV etapu:
1. Orica-GreenEdge (AUS)
2. Omega Pharma-Lotto (BEL) +0:01
3. Sky Procycling (GBR) + 0:03
4. Team Saxo-Tinkoff (DEN) + 0:05
5. Lotto-Belisol (BEL) + 0:17
***

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.