Zapowiedź 4. etapu TdF 2013

Czwarty etap tegorocznego Tour de France to drużynowa jazda na czas, która powinna wprowadzić pierwsze większe przetasowania w klasyfikacji generalnej. 

 
Jutrzejsza czasówka liczy 25 km i będzie prowadziła po ulicach Nicei. Nie jest ona zbyt skomplikowana i trudna technicznie, na trasie znajduję się ledwie kilka zakrętów, dominują długie proste odcinki zarówno po ulicach Nicei, jak i przy brzegu Morza Śródziemnego.
Czasówka nie jest długa, więc różnice między najlepszymi drużynami nie powinny być zbyt duże, lecz mimo to i tak można spodziewać się sporych zmian w klasyfikacji generalnej. Duża ilość prostych odcinków premiuję drużyny mające w swoich szeregach specjalistów od jazdy na czas, których w tegorocznym Tourze nie brakuję. Na głównych faworytów wyrasta zespół Garmin Sharp, który ma w swoim składzie takich zawodników jak Ryder Hesjedal, Rohan Dennis,  David Millar, Christian Vande Velde, Andrew Talansky czy Ramunas Navardauskas. Każdy z nich bardzo dobrze spisuję się w jeździe na czas, więc ich zwycięstwo wydaję się bardzo prawdopodobne. Groźna będzie także drużyna Sky Procycling z takimi zawodnikami Christopher Froome, Richie Porte czy Vasili Kiryienka. Przed startem Tour de France jako głównego faworyta do wygrania czwartego etapu stawiano Mistrzów Świata w tej specjalności czyli drużynę Omega Pharma Quick Step. Jednak już aż trzech kolarzy OPQS leżało w kraksach w tym Mistrz Świata Tony Martin, co stawia pod sporym znakiem zapytania ich jutrzejszą dyspozycję. Nie mniej jednak mimo problemów zdrowotnych powinni się oni liczyć w walce o wysokie miejsca. W przypadku wygrania przez Omegę jutrzejszego etapu, liderem wyścigu zostałby Michał Kwiatkowski, więc polscy kibice zapewne z uwagą będą śledzić jazdę belgijskiej drużyny.
Z pozostałych zespołów należy zwrócić także uwagę na Movistar z Alejandro Valverde, Saxo Tinkoff z Alberto Contadorem oraz BMC z Cadelem Evansem. Pierwsza drużyna na rampie startowej pojawi się o 15:15, ostatnia ruszy na trasę o 16:39. Szczegółowa rozpiska startujących drużyn pojawi się niebawem.
Profil etapu:
***

Poniżej prezentujemy listę z czasami startów przed jutrzejszym etapem. Jako pierwsi na trasę wyruszą kolarze z grupy Argos Shimano, a ostatni zawodnicy z zespołu Radioshack. Drużyny będą startować co 4 minuty. Omega z Michałem Kwiatkowskim wystartuję o 15:19, Cannondale z Maciejem Bodnarem o 15:27 i Lampre z Przemysławem Niemcem o 16:27.

Godziny startów poszczególnych ekip:
15:15 – Team Argos Shimano
15:19 – Omega Pharma-Quick Step
15:23 – Lotto Belisol
15:27 – Cannondale
15:31 – Cofidis
15:35 – FDJ
15:39 – Belkin Pro Cycling
15:43 – Garmin – Sharp
15:47 – Euskaltel – Euskadi
15:51 – Sky Procycling
15:55 – Katusha Team
15:59 – Sojasun
16:03 – Astana Pro Team
16:07 – Movistar Team
16:11 – Team Saxo – Tinkoff
16:15 – Team Europcar
16:19 – AG2R La Mondiale
16:23 – Orica GreenEdge
16:27 – Lampre Merida
16:31 – Vacansoleil – DCM
16:35 – BMC Racing Team
16:39 – Radioshack Leopard

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.