Kubot i Janowicz zagrają o półfinał Wimbledonu

Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz stoczą walkę o awans do półfinału tenisowego turnieju Wimbledon 2013. W tej fazie zawodów  żeńskich jest już Agnieszka Radwańska, która we wtorek wygrała z Chinką Na Li.

Dla obu polskich graczy ćwierćfinał Wimbledonu jest największym sukcesem w dotychczasowej karierze. Teraz marzą o tym by pójść krok dalej i awansować do najlepszej czwórki, a przy okazji wzbogacić się o ok. 2 miliony złotych (na tyle wyceniony jest udział w 1/2 finału Wimbledonu).

Na papierze zdecydowanym faworytem jest Janowicz – 22. w rankingu ATP i dysponujący najlepszym serwisem na świecie. Za Kubotem przemawia z kolei doświadczenie i stoicki spokój jaki pokazuje na korcie. Łukasz zajmuje w tej chwili 130. lokatę w klasyfikacji ATP, ale pewnym jest, że w nowym tygodniu zdecydowanie poprawi to miejsce.

Kubot i Janowicz jeszcze nigdy nie grali przeciw sobie w oficjalnym meczu singlowym. W Londynie wyjdą na boisko około 16:00. Zmierzą się na korcie numer 1. Wcześniej na tej samej arenie powalczą Djoković i Berdych. Równocześnie z Polakami, na korcie centralnym grać będą Andy Murray oraz Fernando Verdasco. Triumfator zmierzy się w 1/2 finału z którymś z biało-czerwonych.

***

Środa będzie też ważnym dniem dla Marcina Matkowskiego. W parze z Czeszką Peschke zagra on o ćwierćfinał miksta, przeciwnikami będą austriacko-niemiecka para Peya – Groenfeld. Ten mecz ok. 15:30 na korcie 3.

***

Drabinka i wyniki Wimbledonu 2013 >>

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.