Zapowiedź piątego etapu Tour de France 2013

Piąty odcinek Tour de France 2013 liczy aż 228 km i ponownie wiedzie po dosyć pagórkowatym terenie z czterema górskimi premiami usytuowanymi na trasie.

Jest to drugi pod względem długości etap w tegorocznym tourze, więc kolarze będą mieli sporo kilometrów do przejechania. Start etapu zaplanowano na przedmieściach Nicei w Cagnes-sur-Mer, a metę w Marsylii. Po drodze peleton minie cztery górskie premie, a na ostatnich kilometrach czeka ich jeszcze jedna wspinaczka bez kategorii pod Col de Gineste, po której do mety zostanie tylko 12 km. Scenariusz może być więc podobny jak na poprzednich etapach, gdzie także przed metą znajdował się podjazd. Tym razem jednak pagórki wydają się nie być tak wymagające, lecz wszystko zależy od tego, jak mocne tempo narzucą prowadzące grupy.

Górskie premie:
1. Cote de Châteauneuf-Grasse (kat. 3; 22 km; 1,4 km; 8,4%)
2. Col de l’Ange (kat. 4; 93 km; 1,6 km; 4,1%)
3. Cote de la Roquebrussanne (kat. 4; 154 km; 3,5 km; 4,2%)
4. Cote des Bastides (kat. 4; 198 km; 5,7 km; 3,1%)

Faworytów do wygrania V etapu jest wielu. Wszystko zależy od podyktowanego tempa. Jeśli nie będzie ono zbyt mocne, finisz powinien nastąpić z licznego peletonu i o zwycięstwo powalczą sprinterzy z Markiem Cavendishem, Andre Greipelem i Marcelem Kittelem na czele. Jeśli natomiast któraś z drużyn postara się porozrywać peleton na małych hopkach, to wtedy do głosu powinni dojść tacy kolarze jak Peter Sagan, Simon Gerrans czy Edvald Boasson Hagen. Polscy kibice z pewnością będą liczyć na kolejny udany etap w wykonaniu Michała Kwiatkowskiego, który plasuję się na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Start etapu zaplanowano na godzinę 12, na mecie kolarze powinni pojawić się między 17:10 a 17:42. Transmisja od godziny 14 w Eurosporcie.

źródło: http://tourdeefrance.blogspot.com/

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.