Andre Greipel wygrywa VI etap TDF 2013!

Szósty etap Tour de France był etapem typowo dla sprinterów. Kolarze mieli do przejechania dystans 176, a finisz zaplanowano w Montpellier. Wygrał Andre Greipel.

Peleton od samego początku nie chciał puścić żadnej ucieczki, co jest dużą rzadkością. Złożył się na to prawdopodobnie fakt, iż na trasie była usytuowana lotna premia, o którą powalczyli sprinterzy. Najlepszy okazał się Andre Greipel,a tuż za nim finiszował Mark Cavendish. Kolejne kilometry przebiegały dosyć spokojnie, peleton kontrolował przebieg etapu i nie pozwalał na żadne ucieczki. Nie brakowało także kraks, wśród których leżał m.in lider Astany Janez Brajkovic.

Ostatnie kilometry to walka o jak najlepsze miejsce na ostatniej prostej pomiędzy Omegą i Lotto. Lepiej zachowali się tym razem kolarze Lotto, którzy na świetnej pozycji wyprowadzili Greipela. Cavendish natomiast musiał ominąć paru kolarzy co kosztowało go utratę tempa i w efekcie dopiero czwarte miejsce na etapie. Najlepszy okazał się Greipel, przed Peterem Saganem i Marcelem Kittelem. Dosyć nieoczekiwanie nastąpiła także zmiana lidera bowiem sprinterzy narzucili na tyle wysokie tempo, że peleton się lekko przerwał. Nowym liderem Tour de France został Daryl Impey, Michał Kwiatkowski spadł na 5 miejsce.

Wyniki VI etapu:
1 André GREIPEL GER LTB 3:59:02
2 Peter SAGAN SVK CAN 0
3 Marcel KITTEL GER ARG 0
4 Mark CAVENDISH GBR OPQ 0
5 Juan Jose LOBATO DEL VALLE ESP EUS 0
6 Alexander KRISTOFF NOR KAT 0
7 Jose Joaquin ROJAS GIL ESP MOV 0
8 Danny VAN POPPEL NED VCD 0
9 Roberto FERRARI ITA LAM 0
10 Samuel DUMOULIN FRA ALM 0

źródło: http://tourdeefrance.blogspot.com/

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.