LŚ 2013: Amerykanie na drodze Polaków do Mar de Plata

Już w piątek „Biało-Czerwoni” staną do walki o kolejne punkty. Zwyciężyć w potyczce z Amerykanami pomoże między innymi Krzysztof Ignaczak, który wystąpi jako przyjmujący.

Reprezentanci Polski podbudowani dwoma zwycięstwami nad Argentyną, stają do boju o kolejne punkty. Tym razem na katowickim Spodku i wrocławskiej Hali Stulecia zmierzą się z reprezentantami Stanów Zjednoczonych. Stawka obu meczy jest wysoka, zdobycie przez „Biało-Czerwonych” kolejnych sześciu punktów umocni ich pozycję w walce o Final Six Ligi Światowej 2013 w Mar de Plata.

Kibice, którzy oczekiwali od samego początku w zmian składzie kadry, będą pozytywnie zaskoczeni wyborem meczowej dwunastki dokonanym przez Andreę Anastasiego. W zespole z powodu problemów zdrowotnych zabraknie Andrzeja Wrony i Michała Ruciaka. Tego pierwszego zastąpi siatkarz Resovii Rzeszów, Grzegorz Kosok, drugiej zaś Krzysztof Ignaczak, który zaprezentuje się na pozycji przyjmującego. Do składu powrócił również libero, Paweł Zatorski.

Dla osób szczególnie zaskoczonych przesunięciem Ignaczak na pozycję przyjmującego, filmik ukazujący możliwości siatkarza, który już wcześniej występował na tej pozycji: Krzysztof Ignaczak jako przyjmujący.

Skład reprezentacji Polski na mecze ze Stanami Zjednoczonymi:

Atakujący: Zbigniew Bartman, Jakub Jarosz, Fabian Drzyzga, Łukasz Żygadło, przyjmujący: Krzysztof Ignaczak, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Michał Winiarski, środkowi: Grzegorz Kosok, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski oraz libero: Paweł Zatorski.

Katowice, Spodek, 05.07.2013, 20.15, Polska-USA, transmisja: Polsat i Polsat Sport

Wrocław, Hala Stulecia, 07.07.2013, 20.15, Polska-USA, transmisja: Polsat i Polsat Sport

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.