Sagan najlepszy na 7. etapie TdF 2013

Siódmy etap Tour de France na papierze wyglądał na etap o którego losach powinni rozstrzygnąć sprinterzy.  Na trasie znajdowało się parę pagórków, ale wydawało się że sprinterzy spokojnie je przejadą. 

Praktyka okazała się jednak zupełnie inna, a wszystko za sprawą kolarzy Cannondale, którzy bardzo skutecznie rozerwali peleton na górskich premiach. Celem Cannondale było urwanie sprinterów przed lotną premią, tak aby ich lider Peter Sagan mógł zdobyć maksymalną liczbę punktów. Sztuka ta udała się im bardzo dobrze, bowiem szybko z peletonu zaczęli odpadać sprinterzy na czele z Markiem Cavendishem, Marcelem Kittelem, Andre Greipelem i Mathew Gossem. Kolarze Omegi, Argos i Lotto starali się na płaskim odrobić stracone minuty, lecz przewaga była na tyle wysoka, że po wielu kilometrach pogoni grupetto dało sobie spokój i odpuściło walkę o zwycięstwo. Tempo Cannondale było zgubne także dla dwójki uciekinierów Blela Kadriego i weterana kolarskich szos Jensa Voigta.

W tej sytuacji na głównego faworyta wyrósł Peter Sagan, który był zdecydowanie najszybszym kolarzem w okrojonym peletonie. Najpierw jednak jego zespół musiał jeszcze zlikwidować kolejną ucieczkę, w której znalazł się były lider Jan Bakelants, Juan Jose Oroz i Cyril Gautier. Ich przewaga oscylowała w granicach jednej minuty i przez dłuższy czas utrzymywali się przed peletonem. Ostatecznie zostali dogonieni przez niezmordowanych kolarzy Cannondale 3 km przed metą. Ciężka praca włoskich kolarzy nie poszła na marne, bowiem w końcu pierwsze zwycięstwo w tegorocznym TDF odniósł Peter Sagan, nie dając szans drugiemu Johnowi Degenkolbowi i trzeciemu Daniele Benatteimu. Ponownie bardzo wysoko finiszował Michał Kwiatkowski, który był czwarty. Liderem pozostał Daryl Impey

źródło: http://tourdeefrance.blogspot.com/

***

Czołówka 7. etapu:

1. Sagan
2. Dagenkolb
3. Bennati
4. Kwiatkowski
5. Boasson Hagen

42. Niemiec – wszyscy ten sam czas
96. Bodnar + 0:00:30

Klasyfikacja generalna TdF 2013 >>

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.