Czy Bayer Leverkusen odzyska pozycję w Bundeslidze?

Bayer Leverkusen to z pewnością jeden z najlepszych niemieckich klubów ostatnich lat. Jako jedyny, poza Bayernem Monachium i Borussią Dortmund grał w finale Ligi Mistrzów. Wprawdzie było to dość dawno, bo w roku 2002, jednak zapisało się to w pamięci kibiców Bundesligi.
Kilka ubiegłych sezonów było w wykonaniu popularnych „Aptekarzy” nieco gorszych. Nie udawało się odnieść bardziej znaczącego sukcesu zarówno w lidze, jak i w europejskich pucharach. Maksymalnym osiągnięciem, na jaki było stać piłkarzy Bayeru to ćwierćfinał Pucharu UEFA.

Mimo to nie można zapominać, że Bayer Leverkusen ma w swoim składzie kilku wartościowych piłkarzy. Najlepszym przykładem może być król strzelców ostatniego sezonu w Bundeslidze, Stefan Kiessling. I wszystko wskazuje na to, że pomimo wielkiego zainteresowania tym napastnikiem ze strony wielu europejskich klubów, Kiessling zostanie w Leverkusen na następny sezon.

Innym wartościowym piłkarzem w ostatnich sezonach był André Schürrle, również napastnik, grający także w reprezentacji Niemiec. Został jednak sprzedany do Chelsea Londyn i swoją karierę piłkarską będzie kontynuował w stolicy Anglii.

Poza wymienionymi piłkarzami Bayer Leverkusen oczywiście posiada innych zdolnych zawodników. Czy jednak to wystarczy, by odzyskać dobrą pozycję w Bundeslidze i znowu walczyć o mistrzostwo Niemiec? O tym przekonamy się wkrótce.

Z całą pewnością pomocny może być polski napastnik, Arkadiusz Milik, który może skorzystać na odejściu Schürrle. Jest pewne, że Bayer Leverkusen będzie potrzebował zdolnego napastnika, który zajmie miejsce Niemca. Być może nasz Milik zdoła zapełnić tę lukę.

***

UWAGA: artykuł sponsorowany

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.