Zapowiedź 13. etapu TdF 2013

Trzynasty etap Tour de France będzie prowadził z Tours do Saint-Amand-Montron. Z profilu etap wygląda na płaski i typowy dla sprinterów, lecz w końcówce znajduję się mała górka, która może wprowadzić spore zamieszanie.

XVIII etap liczy 173 km i będzie kolejnym odcinkiem dojazdowym przed Alpami. Trasa praktycznie w całości jest płaski. Na 77 km znajduję się premia górska czwartej kategorii o długości 1,2 km i średnim nachyleniu 4, która nikomu nie powinna sprawić żadnych problemów. 10 km przed metą znajduję się natomiast kolejny pagórek, który nie jest premią górską i może on wprowadzić lekką nerwowość wśród sprinterów. W zależności od podyktowanego tempa i ewentualnych ataków niepozorna mała górka może wprowadzić sporo zamieszania.

Faworytem tym razem wydaję się Peter Sagan, który na owym pagórku nie powinien mieć żadnych problemów i może zachować najwięcej sił na ostatnich kilometrach. Nie należy jednak przekreślać bardziej klasycznych sprinterów czyli Marka Cavendisha, Andre Greipela i Marcela Kittela, którzy także powinni przejechać ta górkę i zachować jeszcze siły na finiszowe metry. Groźny może być także Edvald Boasson Hagen czy Jose Joaquin Rojas.

Start etapu zaplanowano na 13:00, na mecie kolarze powinni pojawić się między 17:11 a 17:32. Transmisja od 14:00 w Eurosporcie.

źródło: http://tourdeefrance.blogspot.com/

***

Terminarz i klasyfikacja Tour de France 2013 >>

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.