Zapowiedź 16. etapu Tour de France

Po dniu przerwy kolarze stają do ostatecznej rozgrywki w trzecim tygodniu zmagań na francuskich szosach. XVI etap z pozoru nie zapowiada się zbyt ciężko, lecz prawdopodobnie po raz kolejni klasyczni sprinterzy nie dostaną swojej szansy, z racji podjazdu znajdującego się 12 km przed metą.

Etap rozpocznie się w miejscowości Vaison-la-Romaine a zakończy po 168 km w Gap. Na trasie znajdują się trzy górskie premie 2 i 3 kategorii, w tym ostatnia niespełna 12 km przed metą. Tak naprawdę jednak droga zaczyna się unosić lekko w górę już od 84 km, więc wydaję się bardzo prawdopodobne że sprinterzy wyłączając Petera Sagana, nie przetrwają w peletonie.

Górskie premie:
Km 17.5 – Côte de la Montagne de Bluye5.7 kilometre-long climb at 5.6% – category 3
Km 48.0 – Col de Macuegne (1 068 m)7.6 kilometre-long climb at 5.2% – category 2
Km 156.5 – Col de Manse (1 268 m)9.5 kilometre-long climb at 5.2% – category 2

Ostatni podjazd przed metą ma prawie 10 km o średnim nachyleniu 5,2%, jednak nie brakuje na nim bardziej stromych odcinków. Można się spodziewać, iż mocne tempo będą narzucać kolarze Cannondale, którzy będą chcieli zgubić Cavendisha, Greipela, Kittela i innych klasycznych sprinterów i ułatwić wygranie etapu Peterowi Saganowi. Kto wie czy na indywidualny atak nie zdecyduję się także Michał Kwiatkowski, ponieważ od szczytu podjazdu do praktycznie samej mety prowadzą zjazdy, na których Polak świetnie się czuje, co już nie raz pokazał. Etap zapowiada się więc bardzo ciekawie i powinien dostarczyć kibicom sporo emocji.

Start etapu zaplanowano na 13:15, na mecie kolarze powinni być między 17:09 a 17:31. Transmisja od 14:00 w Eurosporcie.

źródło: http://tourdeefrance.blogspot.com/

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.