Grand Prix w Warszawie?

Największym problemem polskiego żużla jest brak dużej jednostki sportowej w Warszawie. Od kilku lat prowadzone są działania mające na celu uruchomienie w stolicy naszego kraju klubu żużlowego, jednakże póki co na takie wydarzenia przyjdzie nam jeszcze poczekać. Pojawiła się natomiast szansa na to, iż na Stadionie Narodowym odbędzie się jedna z rund Grand Prix.

Jednym z głównych animatorów działań zmierzających do sprowadzenia na jeden weekend do Warszawy najlepszych żużlowców świata jest prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski.

– Rozmowy w sprawie organizacji Grand Prix w Warszawie nadal się toczą. Myślę, że jeszcze za wcześnie, by mówić o konkretach – komentuje Witkowski.

Oczywistym wydaje się fakt, iż władze polskiego speedway’a chcą aby Grand Prix na Stadionie Narodowym odbyło się jeszcze wtedy, gdy będzie mógł w nim wystąpić najbardziej znany polski żużlowiec Tomasz Gollob.

– Jeśli dojdzie do organizacji Grand Prix w Warszawie, nie wyobrażam sobie, by w takich zawodach mogło zabraknąć Tomasza Golloba, startującego jako pełnoprawny uczestnik cyklu Grand Prix – mówi prezes PZM

Co prawda Tomasz Gollob nie może cieszyć się popularnością w naszym kraju na takim poziomie jak na przykład Łukasz Piszczek czy inni czołowi polscy piłkarze, jednakże „Chudy” z pewnością jest najbardziej znanym żużlowcem urodzonym w Polsce i jego wkład w promocję „czarnego sportu” w kraju jak i na świecie jest ogromny. Kiedy więc Grand Prix miałoby się odbyć w Warszawie?

– Chcemy, by Grand Prix na Stadionie Narodowym odbyło się 28 czerwca. Do końca sierpnia tego roku powinna wyklarować się ostateczna decyzja co do terminu zawodów w Warszawie – dodaje Witkowski.

Choć sam Tomasz Gollob wielokrotnie wspominał, iż nie będzie się wybierał zbyt szybko na sportową emeryturę należy mimo to pamiętać, iż nie jest on już zawodnikiem pierwszej młodości. Ponadto w sporcie żużlowym osiągnął już niemalże wszystko. Co prawda na nowego lidera polskiej reprezentacji wyrasta Jarosław Hampel, jednakże nie uchodzi wątpliwości, iż dobrze byłoby gdyby „Chudy” mógł wystąpić podczas Grand Prix na Stadionie Narodowym. Wpłynęłoby to pozytywnie na promocję zawodów, ale także na ich atrakcyjność pod względem sportowym.

Źródło: www.sportowefakty.pl, silesiansport.pl

UWAGA: artykuł sponsorowany

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.