„Chcemy pokazać kawałek dobrej piłki, bo tego oczekują od nas kibice”

 30 lipca w FIlharmonii Gdańskiej odbyła się konferencja prasowa z udziałem piłkarzy Barcelony. Pytania dotyczyły nie tylko Super Meczu, ale wielu spraw związanych z chorobą Tito Vilanovy, spekulacjach transferowych, a także przygotowaniach do nowego sezonu.

Alex Song zapytany został o dzień 19 lipca. Co czuli piłkarze w chwili otrzymania informacji o nawtocie choroby trenera Tito Vilanovy.

Gdy dowiedzieliśmy się o problemach Tito, przestaliśmy myśleć o grze w piłkę. Rozumiemy, że skomplikowaliśmy plany wielu kibicom w Polsce, ale chcieliśmy być z trenerem w tych trudnych chwilach.”

Barcelona jest tak wielką marką, że co roku przed sezonem odwiedza wiele krajów.

Zawsze, gdy pojawiamy się w różnych zakątkach świata, spotykamy się z życzliwym przyjęciem kibiców. To bardzo miłe. Dzięki temu czujemy się świetnie będąc nawet daleko od domu”

– powiedział Alexis Sanchez. Alex Song dodał:

Jestesmy profesjonalistami, więc musimy sobie poradzić z długimi podróżami. Cieszymy się, że w każdym zakątku świata mamy swoich kibiców, którzy nas wspierają”

Obaj zdali też krótki raport z okresu przygotowawczego (kolejno Sanchez i Song):

W tej chwili skupiamy się na przygotowaniach do sezonu. Chcemy jak najlepiej wykorzystać ten czas.”

Mecz z Lechią to kolejny przystanek w naszym okresie przedsezonowym. Oczywiście będziemy chcieli też pokazać kawałek dobrej piłki, bo tego oczekują od nas kibice.”

Obaj wypowiadają się życzliwie o nowym koledze w drużynie, Neymarze (kolejno Sanchez i Song):

Cieszymy się, że Neymar jest już z nami. Mamy nadzieję, że dobrze będzie mu się z nami współpracowało. Zdaję sobie sprawę, że w związku z tym czeka mnie trudne zadanie, bo rośnie konkurencja na mojej pozycji. Dlatego chcę pokazać się ze świetnej strony, bym jak najczęściej mógł występować w pierwszym składzie.”

Na razie się poznajemy, bo za sobą mamy ledwo kilka treningów. Zrobił bardzo dobre wrażenie.”

Co Alexis wie o Lechii?

Prawdę mówiąc niewiele, ale dziś obejrzymy sobie nagranie video z meczem zespołu z Gdańska i pewnie poznamy go nieco lepiej”

Tak się złożyło, że na konferencję prasową przyszli zawodnicy, którzy mają ostatnio problem z wejściem do pierwszej jedenastki. Nie mogło zatem zabraknąć pytania o stosunek obu piłkarzy do propozycji transferowych (kolejno Sanchez i Song):

Wiem, że interesują się mną inne zespoły, ale ja czuję pewne zobowiązanie wobec klubu, a klub oczekuje ode mnie, że na każdych zajęciach będę z siebie dawał wszystko. Nie myślę na razie o zmianie pracodawcy.”

Jestem częścią najlepszego klubu na świecie. Czuję się tu coraz lepiej z każdym dniem. Mam tutaj do wykonania swoje zadanie. Gram w Barcelonie dopiero od roku. Chyba nie muszę tłumaczyć, że bardzo ciężko jest od razu stać się czołowym zawodnikiem. Nie mam powodów, by szukać miejsca do grania gdzie indziej.”

Padło też pytanie o ewentualny transfer Cesca Fabregasa, którym zainteresowany jest m.in. Manchester United. Głos w tej sprawie zabrał Alex Song:

Do nas również dotarły te spekulacje, ale z tego, co widzimy, Cesc dobrze czuje się w naszej drużynie i nie zapowiada się na przenosiny.”

Ten sam zawodnik opowiedział także, dlaczego z drużyną nie przyjechał Javier Mascherano:

Dziś czeka nas mecz towarzyski, a Javier nie czuł się najlepiej. Nie chce się forsować przed sezonem ligowym.”

O 18:30 ekipa Barcelony wyjedzie z hotelu na stadion. Mecz rozpocznie się o 20:45.

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.