Odliczanie do Super Meczu

Teraz już na pewno. We wtorek na PGE Arenie w Gdańsku Lechia zmierzy się z FC Barceloną. Mimo, że to mecz towarzyski, obie drużyny mają swoje cele, które chcą w nim zrealizować.

Pierwotnie mecz miał odbyć się w sobotę, 20 lipca, ale ze względu na nawrót choroby nowotworowej byłego już trenera Dumy Katalonii, Tito Vilanovy, zespół odwołał swój przylot. Organizatorzy ustalili więc z klubami nowy termin rozegrania meczu na 30 lipca.

Trener zespołu gospodarzy, Michał Probierz, podobnie jak 10 dni temu zapowiada, że chce zwyciężyć.

Wiem, że to tylko spotkanie towarzyskie i zdaję sobie sprawę z klasy rywala. Zadanie czeka nas niezwykle trudne, niemniej jak każdy mecz, także ten chcemy wygrać”.

powiedział portalowi fakt.pl. Warto nadmienić, że nie odniósł jeszcze w tym sezonie zwycięstwa prowadząc gdańską Lechię (w 1. kolejce 2:2 u siebie z Podbeskidziem, w 2. 1:1 z Ruchem na wyjeździe). Z kim w takim razie lepiej otworzyć konto wygranych, jak nie z Dumą Katalonii?

Jednakże szkoleniowiec „Biało-Zielonych” przyznaje, że celem numer jeden są rozgrywki ligowe.

Nie da się ukryć, że mecz z Barceloną to tylko sparing. I nawet zwycięstwo w nim z chęcią zamieniłbym na sukcesy w ekstraklasie. Na razie mamy na koncie dwa remisy, teraz będziemy chcieli pokonać Jagiellonię. Mecz z Barcą potraktuję jako przygotowanie do tego właśnie spotkania. Niemniej jednak będzie ono dużym przeżyciem dla moich zawodników, ale i świetną lekcją futbolu. Chcemy się po prostu dobrze zaprezentować.”

19 lipca Probierz zapowiadał także, że pośle do boju dwie jedenastki. Tej koncepcji nie zamierza zmieniać. Kadra jego zespołu na wtorkowy Super Mecz wygląda następująco: Mateusz Bąk, Sebastian Małkowski, Krzysztof Bąk, Jarosław Bieniuk, Deleu, Krzysztof Iwanowski, Rafał Janicki, Sebastian Madera, Christopher Oualembo, Adam Pazio, Przemysław Czerwiński, Paweł Dawidowicz, Przemysław Frankowski, Łukasz Kacprzycki, Maciej Kostrzewa, Kacper Łazaj, Daisuke Matsui, Marcin Pietrowski, Bartłomiej Smuczyński, Patryk Tuszyński, Wojciech Zyska, Paweł Buzała, Adam Duda, Piotr Grzelczak i Damian Kugiel.

Do Gdańska nie przyleci nowy trener Barcy, Gerardo Martino, choć jeszcze w poniedziałek rano organizatorzy informowali, że także i on przybędzie na spotkanie. Jednakże wieczorem portal „L’Equipe” zaprzeczył tym doniesieniom. W związku z tym drużynę poprowadzi asystent „Taty”, Jordi Roura. Martino powiedział, że na mecz przyjadą: Jose Manuel Pinto, Oier Paredes, Martin Montoya, Marc Bartra, Adriano, Alex Song, Jonathan dos Santos, Sergi Roberto, Alexis Sanchez, Cristian Tello, Lionel Messi, Neymar (to będzie jego debiut w barwach nowego klubu!), Sergi Gomez Sola, Dani Nieto, Francisco Femenia, Javier Espinosa, Joan Roman, Sergi Samper, Frank Bagnack, Jean Marie Dongou, Ilie Sanchez, Patric i Plana.

Mistrzowie Hiszpanii dopiero zaczęli okres przygotowawczy przed sezonem. Za sobą mają dwa rozegrane sparingi. 24 lipca przegrali z Bayernem w Monachium 0:2, a trzy dni później pokonali Valerengę w Oslo 7:0.

Pobyt FC Barcelony w Gdansku potrwa kilkanaście godzin. Około 12:00 spodziewany jest ich przylot na lotnisko im. Lecha Wałęsy. Następnie, o 13:15 przedstawiciele drużyny wezmą udział w konferencji prasowej. Nieoficjalnie mówi się, że zanim piłkarze wyruszą na mecz (ok. 18:30), wybiorą się na spacer po plaży. Nie wiadomo jednak, która to będzie plaża, kiedy i czy w ogóle do tego spaceru dojdzie. Po końcowym gwizdku zawodnicy Barcy będą musieli się szybko zapakować, by jeszcze przed północą znaleźć się na pokładzie samolotu powrotnego.

Super Mecz rozpocznie się o 20:45. Na chwilę obecną sprzedano 32 tysiące biletów, ale kasy otwarte będą także jutro. Zawody mają bardzo dużą rangę w światowych mediach. Akredytowanych jest 300 dziennikarzy nie tylko z Polski, ale i z Hiszpanii, czy Norwegii. Transmisja z tego spotkania będzie przekazywana do 130 krajów z całego Globu.

Z Gdańska: @Krzysztof Sędzicki

Źródło: fakt.pl, sport.pl, lechia.pl, 2×45.com.pl

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.