US Open dzień #2 – męskie granie

Podczas drugiego dnia US Open 2013, polscy kibice  będą emocjonować się trzema występami swoich rodaków. Na kortach Flushing Meadows pokażą się Michał Przysiężny, Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot. 

Benneteau – Przysiężny /17:00/

Jako pierwszy batalię w pierwszej rundzie stoczy Michał Przysiężny. Polak tym razem nie musiał się kwalifikować do turnieju, więc powinien być w lepszej formie fizycznej. W starciu z takim rywalem jak Benneteau, nie będzie to bez znaczenia. Francuz gra w Nowym Jorku z numerem 31. Benneteau zajmuje obecnie 35. miejsce w rankingu ATP. Obaj panowie jeszcze nigdy nie spotkali się na korcie w meczu singlowym rangi ATP. Pierwsza okazja we wtorek o 17:00 czasu polskiego na korcie numer 4. Niestety arena ta nie jest wyposażona w kamery telewizyjne.

Janowicz – Gonzalez  /ok. 18:45/

Jerzy Janowicz, rozstawiony z numerem 14. trafił w pierwszej rundzie na uczestnika kwalifikacji Argentyńczyka Maximo Gonzaleza. Rywal łodzianina zajmuje miejsce w trzeciej setce światowego rankingu i raczej nie powinien stanowić dla Polaka żadnego problemu. Dla Gonzaleza będzie to 5. występ w US Open. Najlepszy rezultat osiągnął w 2009 roku, kiedy to dotarł do drugiej rundy. Tamten sezon był zresztą najlepszym w jego karierze – znalazł się wtedy na 52. miejscu w rankingu ATP.

Panowie rozegrają drugi mecz w sesji popołudniowej na korcie numer 13. Ich starcie poprzedzi rywalizacja kobieca (Jovanovski vs. Petković – początek o 17:00). W związku z tym mecz Janowicz – Gonzalez wystartuje ok. 18:45. Kamery na korcie 13. pozwalają na przeprowadzenie transmisji z tej rywalizacji.

Kubot – Nieminen /ok. 18:45/

Mniej więcej w tym samym czasie co Janowicz grał będzie też Łukasz Kubot. Ćwierćfinalista tegorocznego Wimbledonu przeżywał w ostatnich tygodniach sporą obniżkę formy, a w Nowym Jorku już w pierwszej rundzie trafił na wymagającego rywala. Mecz Kubot – Nieminen będzie drugim z kolei na korcie 14. Przed panami zagrają kobiety (Hsieh vs. Zakopalova).

Będzie to czwarty pojedynek tych tenisistów w cyklu ATP. Bilans jest korzystny dla Fina (2:1). Ostatni mecz między nimi (w 2013 roku w Halle) zakończył się jednak triumfem Polaka 6:4 6:4.

***

Drabinka i wyniki US Open 2013 >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.