Ruszają Mistrzostwa Europy w siatkówce – Polska zagra z Turcją

W pierwszym dniu ME w siatkówce mężczyzn Polska/Dania 2013 drużyna Biało-Czerwonych zmierzy się z Turcją Będzie to jeden z ośmiu meczów tego dnia.
Zapowiedź i plan gier pierwszego dnia turnieju:

Grupa A:

Belgia – Białoruś /17:30/
Dania – Włochy /20:45/

Grupa A rozgrywać swoje pojedynki będzie w Odense. Zdecydowanymi faworytami są Włosi, którzy na „dzień dobry” zagrają ze współgospodarzami turnieju. Jako, że Duńczycy nie mają wielkich siatkarskich tradycji, trudno spodziewać się, by zdołali w tym meczu powalczyć o jakąkolwiek zdobycz punktową. Co innego w starciu z Białorusią, które powinno rozstrzygnąć losy trzeciego miejsca w grupie i awansu do baraży o 1/4 finału. Belgia wydaje się być bowiem na tyle silna, by uporać się z Białorusią i Danią. Pierwsza weryfikacja realnej siły zespołów z grupy A  już dziś o 17:30 i 20:45.

Grupa B:

Francja – Słowacja /17:00/ – transmisja Polsat Sport
Polska – Turcja /20:00/ – transmisja Polsat Sport

Gdańska Ergo Arena będzie areną zmagań polskich siatkarzy z Turcją, Francją i Słowacją. Na papierze Biało-Czerwoni zdają się być zdecydowanymi faworytami tych spotkań, ale przeciwnik taki jak Francja, może okazać się bardzo groźny. Ten pojedynek zaplanowano jednak na sobotę, w pierwszym dniu ekipa Andrei Anastasiego powinna uporać się z Turkami.

Kadra Polski na ME >>

Grupa C: 

Finlandia – Holandia /17:00/
Słowenia – Serbia /20:00/

Wyrównana, choć nie najsilniejsza grupa. Serbowie są faworytami do bezpośredniego awansu do 1/4 finału. Pozostałe trzy drużyn powinny walczyć o dwa miejsca w barażach. W związku z tym mecz Finlandii z Holandią może mieć bardzo duże znaczenie. W tegorocznej Lidze Światowej ekipy te spotkały się dwukrotnie. Raz 3:1 wygrali Finowie, w rewanżu w identycznym stosunku zwyciężyli Holendrzy.

Grupa D:

Rosja – Niemcy /17:00/
Czechy – Bułgaria /20:00/ – transmisja Polsat Sport Extra

Dwa słowa – grupa śmierci. Dolosowano do niej aż 3 drużyny z czołowej „10” rankingu FIVB. Na „pierwszy ogień” idzie starcie Niemców z Rosjanami, na deser bardzo ważny pojedynek Czechy- Bułgaria. Nasi południowi sąsiedzi zdają się być autsajderem tej grupy, ale już nieraz pokazali, że potrafią zawalczyć z teoretycznie silniejszym przeciwnikiem.

***

Terminarz i tabele ME Polska/Dania 2013 >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.