Polski dzień w LM szczypiornistów

Drużyny Vive Targów Kielce i Wisły Płock zainaugurują w niedzielę rozgrywki LM piłkarzy ręcznych. Wicemistrzowie kraju z Płocka zmierzą się we własnej hali z THW Kiel, a mistrzowie, także przed swoimi kibicami, zagrają z francuską Dunkierką.

Vive Targi Kielce – Dunkerque Handball /19:00/

Klub z Kielc w ostatnim sezonie był niepokonany w rozgrywkach grupowych i pewnie awansował do 1/8 finału. Dalsze rozdziały tej historii są kibicom handballa doskonale znane ? ekipa Bogdana Wenty zajęła trzecie miejsce w turnieju finałowym LM w Kolonii. W stolicy województwa świętokrzyskiego apetyty są przez to bardzo rozbudzone, a kibice chcieliby kolejny raz obejrzeć swych pupili w Final 4. Mecz z Dunkerque Handball Grand Littoral rozpocznie się w niedzielę o 19:00. Obie ekipy są niepokonane w rozgrywkach ligowych ? Francuzi wygrali 2 spotkania, kielczanie trzy.

Orlen Wisła Płock – THW Kiel /17:00/

Wicemistrzowie Polski grają w fazie grupowej dzięki wygranej w kwalifikacyjnym dwumeczu z rywalem z Montpellier. Sukces ten nie przyszedł ekipie z Płocka łatwo ? losy rywalizacji rozstrzygnęły się w rewanżu, w pierwszym meczu lepsi byli Francuzi. Dziś rywal będzie z dużo wyższej półki ? THW Kiel od lat uchodzi za jeden z najlepszych zespołów świata. W ostatnim sezonie Ligi Mistrzów uchodził za murowanego faworyta do triumfu, ale poległ z kretesem w turnieju finałowym. W półfinale Niemcy przegrali ze swymi rodakami z Hamburga, a w starciu o trzecie miejsce uznali wyższość Vive Targów Kielce. Wisła przystępuje do sezonu z dużymi nadziejami i podbudowana trzema ligowymi zwycięstwami. Płocczanie dokonali przed rozgrywkami poważnych wzmocnień, zarówno w sztabie szkoleniowym jak i wśród zawodników. Przyjście hiszpańskiego trenera Manolo Cadenasa oraz asów polskiej reprezentacji – Marcina Lijewskiego i Mariusza Jurkiewicza sprawiło, że klub z Mazowsza powinien mieć więcej do powiedzenie zarówno w Lidze Mistrzów jak i w walce o mistrzostwo kraju.

Przypomnijmy, że los skojarzył oba polskie kluby w tej samej grupie, do bezpośredniego starcia Vive i Wisły w grupie B, dojdzie w trzeciej kolejce, miejmy nadzieję, że jedni i drudzy przystąpią do tego starcia z pokaźnym dorobkiem punktowym. Dzisiejsze mecze transmitowane będą na żywo przez Canal Plus Family, dostępny na kanale 33 platformy nc+ oraz wybranych sieciach kablowych.

***

Tabele i terminarze LM piłkarzy ręcznych >>>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.