Dziś baraże o ćwierćfinały ME – Polska gra z Bułgarią

Wtorek podczas ME w siatkówce 2013 został zarezerwowany na mecze barażowe o udział w 1/4 finału. O 20:00 w Ergo Arenie Polska zmierzy się z Bułgarią. 
Plan gier – baraże o 1/4 ME w siatkówce mężczyzn 2013:

Włochy  –  Holandia /Aarhus godz. 17:00/

Ekipa Włoch miała bez problemu i bez straty punktu przebrnąć przez grupę A. Tak się jednak nie stało, a porażka 2:3 z Belgią w trzeciej kolejce sprawiła, że muszą oni szukać swojej szansy w barażach. Ich rywalami będą Holendrzy, którzy fatalnie rozpoczęli turniej – porażki z Finlandią 1:3 i Serbią 2:3, ale uratowali się ostatnim spotkaniem ze Słowenią (3:1). Triumfator pojedynku Włochy – Holandia w ćwierćfinale zagra z Finlandią.

Dania  –  Serbia /Aarhus, godz. 20:00/

Obecność współgospodarzy turnieju w tej fazie rozgrywek na pewno doda im kolorytu, ale nie można się oszukiwać – zdecydowanym faworytem barażu są Serbowie. Nawet pomimo tego, że w fazie grupowej grali przeciętnie – rozpoczęli ją od porażki 1:3 ze Słowenią, potem przegrywali 0:2 z Holandią. Ostatecznie odwrócili losy meczu z „Pomarańczowymi”, a w ostatnim pojedynku rozbili pewnych pierwszego miejsca w grupie Finów. Te rezultaty wystarczyły do zajęcia drugiej lokaty i uniknięcia starcia z Włochami już na etapie barażu. Duńczycy zaczęli udział w ME od „planowych” porażek z Włochami i Belgią, o awansie rozstrzygnęli w boju z Białorusią (3:2). Dla nich sukcesem będzie każdy inny wynik niż 0:3 z Serbią. Na triumfatora tego starcia czeka już najlepsza ekipa grupy A – Belgia.

Polska Polska  –  Bułgaria /Gdańsk. godz. 20:00/

Więcej o tym spotkaniu i formie polskich siatkarzy podczas turnieju przeczytasz w artykule Krzysztofa Sędzickiego TUTAJ

Rosja   –  Słowacja /Gdańsk, godz. 17:00/

Rosjanie zanotowali falstart w turnieju i na otwarcie przegrali 0:3 z Niemcami. Mimo, że kolejne spotkania – z Bułgarią i Czechami udało się wygrać za 3 pkt to i tak „Sborna” nie uniknęła baraży. Na drodze do ćwierćfinału stanie Słowacja, która rzutem na taśmę prześlizgnęła się do tego etapu mistrzostw. Zagwarantowała to wygrana 3:2 z Turcją. Polska i Francja okazały się dla Słowaków znacząco za silne.

***

Terminarz i wyniki ME Polska/Dania 2013 >>>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.