Fourcade vs. Svendsen na otwarciu sezonu w Sjusjoen

Do startu Pucharu Świata w biathlonie pozostało jeszcze kilkanaście dni, mimo tego kibice tej dyscypliny już w weekend będą mogli obejrzeć ciekawe zawody. W norweskim Sjusjoen zaplanowano tradycyjne otwarcie sezonu biathlonowego. W dwudniowych zmaganiach wystartują m.in. Emil Hegle Svendsen i Martin Fourcade. Pojedynki tych dwóch zawodników urastają do klasyków na marę rywalizacji Ole Einar Bjoerndalen vs. Raphael Poiree.

Ważna informacja dla kibiców – wstęp na wszystkie konkurencje jest bezpłatny. Niestety nie wystąpią reprezentanci Polski, którzy do sezonu przygotowują się w Szwecji, ale będzie kogo oklaskiwać. Oprócz Norwegów i Francuzów (obok Martina w składzie jest Simon Furcade i Alexis Buef), swój przyjazd zapowiedzieli Rosjanie (kadra A i B), Ukraińcy i Austriacy.

Dla większości norweskich biathlonistów zawody będą jednocześnie kwalifikacją do pierwszych trzech pucharowych startów. W Ostersund, Hochfilzen i Annecy-Le Grand Bornand na pewno wystąpią: Tora Berger, Synnoeve Solemdal, Ole Einar Bjoerndalen, Tarjei Boe, Henrik L?Abee-Lund i Emil Hegle Svendsen. Nazwiska pozostałych poznamy po zawodach w Sjusjoen.

Mamy za sobą długi i ciężki okres przygotowań. Jestem bardzo ciekaw jak zawodnicy wypadną na tle biathlonistów z innych krajów. Kiedy wszyscy staną na starcie żarty się skończą – przyznał dyrektor norweskij kadry Per Arne Botnan.

PROGRAM ZAWODÓW W SJUSJOEN:

Sobota 16 listopada

09:15 sprint 5 km chłopców i sprint 4 km dziewcząt
11:30 sprint kobiet
13:40 sprint mężczyzn

Niedziela 17 listopada

10:00 bieg ze startu wspólnego kobiet, grupa B
11:00 bieg ze startu wspólnego kobiet,grypa A

13:30 bieg ze startu wspólnego mężczyzn, grupa B
14:30 bieg ze startu wspólnego mężczyzn, grupa A

Oslo, Grzegorz Białecki

***

Więcej o sporcie w Norwegii na NorweskiKiosk.blog.pl

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.