Norweskie media: Kowalczyk wpadła w błędne koło

W ostatnich dwóch sezonach Kowlaczyk utrzymywała tendencję zniżkową techniką łyżwową. Rok temu potwornie się męczyła. Wyniki w Muonio oznaczają, że nic się nie zmieniło – uważa Jann Post, komentator biegów narciarskich w publicznej norweskiej telewizji NRK.

W przedsezonowym starcie w Finlandii Polka zajęła dopiero 24. miejsce na 10 km techniką dowolną. Bardziej niż na walce z rywalkami, skupiała się na bolących piszczelach.

Jej „łyżwa” jest bardzo sztywna, ma problemy z balansem. Straciła pewność siebie, a to nie pomaga poprawić techniki. Wpadła w błędne koło – analizuje Post.

Według niego Justyna Kowalczyk ma tylko jedną realną szansę na złoto w Soczi.

Jest inteligentną zawodniczką. Doskonale wie co jest jej mocną, a co słabą stroną. Zdaje sobie sprawę, że o zwycięstwo na igrzyskach powalczy tylko na 10 kilometrów klasykiem – zakończył dziennikarz.

Norwegowie podkreślają, że Polka zrobi wszystko, aby na 10 kilometrów zrewanżować się Marit Bjoergen za porażkę na mistrzostwach świata w 2011 roku. W Oslo Kowalczyk prowadziła przez większą część dystansu, ale straciła przewagę w końcówce biegu.

W pozostałych indywidualnych olimpijskich konkurencach faworytkami będą biegaczki z nienaganną techniką łyżwową. Tym stylem odbędzie się sprint i bieg masowy na 30 kilometrów. Podobnie jak druga części rywalizacji łączonej na 15 kilometrów.

Przypomnijmy, że w ostatnich zawodach Pucharu FIS Justyna Kowalczyk zajęła w Muonio 19. miejsce w biegu na 10 km techniką dowolną, a wygrała bieg na 5 km techniką klasyczną i sprint.

źródło: nrk.no

Oslo, Grzegorz Białecki

***

Więcej o sporcie w Norwegii na NorweskiKiosk.blog.pl

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.