Biegun wygrywa w dziwacznym konkursie!

Krzysztof Biegun wygrał konkurs inauguracyjny Pucharu Świata w skokach narciarskich 2013/14.  Zawody zakończyły się po pierwszej serii i wywołały burzę wśród trenerów. Wyniki zaliczono mimo, że ostatni dwaj skoczkowie – Anders Bardal i Gregor Schlierenzauer nie oddali swoich prób.

Z powodu silnego wiatru zawody były kilkakrotnie opóźniane, ostatecznie ruszyły po 110 minutach oczekiwania. Z piątym numerem startował młodziutki Polak Krzysztof Biegun. Po skoku na odległość 142,5 m objął prowadzenie, którego nie oddał do końca tej serii. Za jego plecami uplasował się Niemiec Andreas Wellinger, a trzeci był Słoweniec Jurij Tepes. W pierwszej dziesiątce było jeszcze trzech Polaków – piątą lokatę zajął Piotr Żyła, szósty Maciej Kot, a dziewiąty Jan Ziobro. Punkty za 22. lokatę zdobył jeszcze Dawid Kubacki.

Ofiarą niekorzystnych warunków został m.in. Kamil Stoch. Silny wiatr w plecy zepchnął mistrza świata na 117 metr i 37. pozycję. Po próbie Kamila doszło do przerwy, a oczekujący na swoje próby Anders Bardal i Gregor Schlierenzauer zjechali windą na dół skoczni. Okazało się, że Austriacy wspólnie z Norwegami zrezygnowali z tych skoków ponieważ uważali je za zbyt niebezpieczne. Liczyli też na zakończenie konkursu, ale po chwili organizatorzy ogłosili, że o 17:05 rozpocznie się druga seria. To wywołało wielkie oburzenie w austriackim sztabie, a jeden z tamtejszych szkoleniowców omal nie pobił dyrektora Pucharu Świata Waltera Hofera.

Po kilkunastu nerwowych minutach przeprowadzono dekorację Krzysztofa Bieguna, który został liderem Pucharu Świata. Wyniki pierwszej serii zostały uznane za końcowe.

Wyniki oficjalne konkursu w Klingenthal >>

***

Klasyfikacja i terminarz PŚ w skokach >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.