PŚ w biathlonie: sezon zacznie sztafeta mieszana

W niedzielę 24. listopada o 15:30 startuje sezon Pucharu Świata w biathlonie. Rozgrywki 2013/14 rozpocznie sztafeta mieszana z udziałem polskiego zespołu. 

Niedzielne otwarcie będzie najwcześniejszym w historii Pucharu Świata. Jeszcze nigdy rywalizacja najlepszych biathlonistów nie rozpoczynała się tak wcześnie. Do tej pory rekordem był 25. listopada (sezon 2012/13). Tradycyjnie już inaugurację zaplanowano w Oestersund, ta szwedzka miejscowość zorganizuje pierwsze zawody w cyklu już po raz szósty z rzędu.

Przed rokiem karuzela także rozpoczynała się od sztafety mieszanej. Triumfowała wówczas Rosja przed Norwegią i Czechy. Polska w składzie Pałka, Gwizdoń, Szczurek, Pływaczyk była na 14. miejscu. Co ciekawe, w niedzielnym biegu biało-czerwoni wystąpią w identycznym zestawieniu.

Na starcie pojawi się 26 drużyn. Faworytów należy upatrywać w gronie kilku ekip – o wygraną pokusić mogą się Norwegia, Rosja, Niemcy, Ukraina, Czechy i Francja.

Sztafeta mieszana lista startowa (PDF) >>>

Na występy indywidualne w Oestersund przyjdzie nam z kolei poczekać do środy (biegu na 15 km kobiet). W pierwszym tygodniu PŚ rozegrane zostaną też sprinty i biegi pościgowe. Zapraszamy do zerknięcia na pełny kalendarz Pucharu Świata w biathlonie 2013/14 >>

Początek zmagań w sztafecie mieszanej w niedzielę o 15:30 czasu polskiego. Transmisję LIVE przeprowadzą kanały TVP Sport oraz Eurosport oraz strona internetowa sport.tvp.pl.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.