Lillehammer i Kuusamo stracą PŚ w skokach?

Lillehammer skocznia

Słaby występ na inaugurację sezonu w Klingenthal nie jest jedyną rzeczą, która martwi Norwegów. Gazeta Verdens Gang donosi, że FIS rozważa usunięcie z kalendarza Pucharu Świata w skokach zawodów w Lillehammer. Zagrożone jest także fińskie Kuusamo.

Oba ośrodki otrzymały „żółte kartki” z powodu niskiej frekwencji na trybunach. Za rok jednego z nich zabraknie w cyklu.

W ostatnich latach w Lillehammer i Kuusamo nie było odpowiedniej atmosfery, mimo, że zawody otwierały sezon – przyznał dyrektor Pucharu Świata Walter Hofer.

Wstępną umowę z FIS na organizację konkursów PŚ podpisał już Niżnij Tagił. To dla rosyjskich konkursów trzeba znaleźć wolne miejsce w w pierwszej części sezonu 2014/2015.

W tym roku Lillehammer (6-8 grudnia) po raz pierwszy od igrzysk w 1994 roku zorganizuje równocześnie zawody we wszystkich konkurencjach narciarstwa klasycznego. Norwegowie liczą, że to okaże się ratunkiem. Karnet na wszystkie wydarzenia weekendu kosztuje tylko 249 koron (ok. 130 złotych).

Na wzór rozwiązania z igrzysk olimpijskich utworzyliśmy specjalną ścieżkę dla kibiców chcących przemieścić się z tras biegowych pod skocznie – podkreślił Stein B. Olsen, członek komitetu organizacyjnego.

Olsen przyznał jednak, że FIS nie ułatwiania zadania poprawy frekwencji. Jednym z wytycznych federacji było zorganizowanie konkursu mieszanego w piątek, kiedy większość kibiców jest w pracy.

Oslo, Grzegorz Białecki.

źródło: VG, foto: Wikipedia

***

Więcej o sporcie w Norwegii na NorweskiKiosk.blog.pl 

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.