Na początek sprint – rusza PŚ w biegach

W piątek w fińskim Kuusamo odbędzie się sprint techniką klasyczną – pierwszy etap cyklu Ruka Triple otwierającego rywalizację w Pucharze Świata w biegach narciarskich. Zapraszamy na zapowiedź wydarzenia.

Pucharu Świata z poprzedniego sezonu bronić będzie Justyna Kowalczyk, nie ulega jednak wątpliwości, że wszystkie imprezy tego sezonu będą w cieniu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

 Polska narciarka przyznaje, że bardzo lubi trasy w Kuusamo, ale niestety rzadko osiąga na nich dobre rezultaty.

 Bardzo lubię trasy w Kuusamo. Niestety dla mnie rywalizacja tutaj toczy się zawsze na początku sezonu, kiedy moje bieganie nie jest jeszcze takie jakbym chciała. Dlatego nie jest to miejsce, które kojarzy mi się ze zwycięstwami, choć te też się zdarzały, raczej bardziej pamiętam głupie błędy, które zdarzało mi się tutaj popełniać szczególnie w sprincie – napisała na swojej stronie internetowej.

W sprintach techniką klasyczną Kowalczyk wygrała w Kuusamo w 2009 roku. Dziś oprócz niej w kwalifikacjach wystąpią jeszcze: Kornelia Kubińska, Paulina Maciuszek, Sylwia Jaśkowiec, Agnieszka Szymańczak. Będziemy też mieć swoich reprezentantów wśród mężczyzn. Będą nimi Jan Antolec, Sebastian Gazurek, Maciej Kreczmer oraz Maciej Staręga.

Dzisiejszy sprint będzie pierwszym etapem cyklu Ruka Triple – tradycyjnego otwarcia sezonu składającego się z trzech części. Za wygraną w klasyfikacji generalnej otrzymuje się 200 pkt. Wygrane w poszczególnych etapach to 50 pkt nagrody. Poprzednie trzy edycje wygrywała Marit Bjoergen. Co ciekawe, jeżeli Kowalczyk triumfowałaby Ruka Triple, to stanie się pierwszą kobietą mającą na koncie sukcesy we wszystkich trzech etapowych imprezach w ramach PŚ. W jej gablotach są już nagrody za Tour de Ski i World Cup Final.

Kwalifikacje zaplanowano na 10:30, ćwierćfinały rozpoczną się o 12:30. Oglądać będzie można je od 12:15 w Eurosporcie oraz TVP2. PubSport.pl już ok. 11:00 poinformuje jak polskie biegaczki spisały się w eliminacjach.

***

Terminarz i inne informacje o PŚ w biegach narciarskich >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.