W piątek się uda? Najpierw kwalifikacje potem konkurs

Z powodu silnego wiatru odwołano zaplanowane na czwartek kwalifikacje do konkursu skoków w Kuusamo. Odbędą się one w piątek 0 14:00, dwie godziny potem mają zacząć się zawody z udziałem minimum czterech Polaków.

Krzysztof Biegun, Piotr Żyła, Maciej Kot oraz Jan Ziobro skorzystali bardzo dużo na miejscach w czołowej dziesiątce konkursu w Klingenthal. Dzięki temu nie musieli w czwartek denerwować się czy dojdą do skutku wieczorne kwalifikacje. Tego komfortu nie miała cała grupa skoczków ze światowej czołówki, m.in. Gregor Schlierenzauer, Severin Freund, Kamil Stoch czy Thomas Morgenstern. Wszyscy oni o godzinie 14:00 będą walczyć o miejsce w konkursie głównym, który ma ruszyć o 16:00. Przed kwalifikacjami ma odbyć się seria próbna.

Lista startowa kwalifikacji (PDF) >>

W tym tygodniu na sto procent nie obejrzymy na skoczni Andersa Bardala i Toma Hilde. Obaj Norwegowie zostali wycofani i wysłani na treningi mające poprawić ich formę. W przypadku tego pierwszego mówi się, że jest to też kara za zrezygnowanie ze skoku w Klingenthal. Na szczęście wystartuje natomiast Andreas Kofler, który w niedzielę miał upadek i z dużym impetem uderzył barkiem w bandę.

Areną zmagań będzie skocznia Tukatunturi o punkcie konstrukcyjnym 120 m. Rozmiar skoczni to 142 m. Rekordzistą obiektu jest Gregor Schlierenzauer, który w 2007 roku lądował na 147 metrze. Najdalszy skok, ale podczas treningu oddał natomiast Sigurd Pettersen (152 m)

Transmisję kwalifikacji (14:00) przeprowadzi Eurosport. Konkurs o 16:00 będzie można obejrzeć w Eurosporcie i TVP1.

***

Kalendarz i klasyfikacje PŚ w skokach narciarskich 2013/14 >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.