Oestersund: dziś sprint kobiet, Hojnisz rozbudziła nadzieje

Chwili wytchnienia nie mają startujące w Pucharze Świata biathlonistki. Po wczorajszych biegach na 15 km, dziś czeka je rywalizacja w sprincie. W szwedzkim Oestersund liczymy na dobre starty Polek. Początek rywalizacji o 17:45.

 W biegu indywidualnym, który pierwotnie miał się odbyć w środę, ale został przeniesiony na czwartek z powodu złej pogody triumfowała Gabriela Soukalova. Czeszka ma ostatnio patent na wygrywanie – jej seria trwa od zakończenia poprzedniego sezonu, kiedy to zaliczyła trzy triumfy w rosyjskim Chandy Mansyjsku. Co więcej – wraz z drużyną najlepsza była także w niedzielnej sztafecie mieszanej.

Oprócz Soukalovej na podium w biegu na 15 km zameldowały się Anastazja Kuzmina oraz Francuzka Marie Laure Brunet. Najlepsza z Polek – Monika Hojnisz była 12. Właśnie z jej startem możemy chyba wiązać duże nadzieje – zajęła ona przecież wysoką lokatę mimo aż 4 karnych minut na strzelnicy. Monika była doskonale przygotowana do biegu. W tym elemencie biathlonowego rzemiosła ustąpiła tylko tradycyjnie mocnej Darii Domraczewej i byłej biegaczce narciarskiej – Evi Sachenbacher-Stehle, a była szybsza zarówno od zwyciężczyni rywalizacji oraz obrończyni Pucharu Świata Tory Berger.

Właśnie przeciętna postawa Norweżki była wczoraj największym zaskoczeniem „in minus”. Berger zajęła dopiero 23. miejsce mając aż 5 karnych rund.

Na liście startowej dzisiejszego sprintu na 7.5 km znalazły się te same zawodniczki z polskiej kadry co na 15 km. Z numerem 21. pojedzie Paulina Bobak, 39. będzie Magdalena Gwizdoń, z 58. nr ruszy Monika Hojnisz, 81. Krystyna Pałka, a 100. Weronika Nowakowska-Ziemniak. Liderka Pucharu Świata Gabriela Soukalova wystartuje o godzinie 17:56 tuż za Pauliną Bobak.

Pełna lista startowa sprintu w Oestesund (PDF) >>

Początek rywalizacji zaplanowano na 17:45. Transmisję zapowiadają Eurosport oraz TVP Sport.

***

Klasyfikacje i terminarz PŚ w biathlonie 2013/14 >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.