Biegun broni koszulki – przed rewanżem w Kuusamo

Sobotni konkurs skoków w Kuusamo minie polskim kibicom pod znakiem walki Krzysztofa Bieguna o pozostanie Liderem klasyfikacji generalnej PŚ. Polak ma 1 pkt przewagi nad Niemcem Krausem oraz 13 nad Gregorem Schlierenzauerem. Początek zawodów o 17:00.

W piątek nad skocznią Rukatunturi ponownie rozbłysła gwiazda Gregora Schlierenzauera. Austriak, który nie miał łatwego tygodnia po tym jak odmówił skoku w trudnych warunkach w Klingenthal zdołał z 15. lokaty po pierwszej serii wskoczyć na pierwsze miejsce. Takie rozwiązanie uratowało plastron lidera Krzysztofa Bieguna, gdyż prowadzący po I serii Niemiec Marinus Kraus dopisał sobie „tylko” 80 punktów zamiast 100. Dokładnie o 1 za mało, by zostać liderem.

Jeżeli polski skoczek nadal chce być na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej powinien w sobotę spisać się o wiele lepiej niż wczoraj (18. miejsce). Mają o co walczyć także pozostali Polacy – Kamil Stoch po nieudanym starcie przed tygodniem teraz potrzebuje punktów, by awansować do czołowej dziesiątki i w następnych zawodach skakać bez kwalifikacji. Piotr Żyła i Maciej Kot są zaś zagrożeni utratą tego przywileju, gdyż znajdują się w dolnej części rankingu tego elitarnego grona.

Eliminacje do sobotniego konkursu w Kuusamo zaplanowano na godzinę 15:30. Oprócz wspomnianych Żyły, Kota, Stocha i Bieguna, wystartują w nich jeszcze trzej Polacy – Jan Ziobro, Dawid Kubacki i Stefan Hula.

Transmisję z konkursu głównego od 16:45 będzie można śledzić w Eurosporcie oraz TVP 1 oraz sport.tvp.pl

Pełna lista startowa kwalifikacji (PDF) >>

***

Klasyfikacja i terminarz PŚ w skokach >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.