Biegi w Kuusamo: druga wygrana Kowalczyk!

Justyna Kowalczyk wygrała w Kuusamo bieg na 5 km techniką klasyczną zaliczany do cyklu Ruka Triple. Polka wyprzedziła o 3 sekundy Marit Bjoergen.

Po wczorajszym triumfie w sprincie techniką klasyczną Justyna Kowalczyk była faworytką rywalizacji na 5 km tym samym stylem. Przez długi czas prowadziła biegnąca ze wcześniejszym numerem Therese Johaug. Norweżka wyprzedzała Rosjankę Czekaljewą oraz Charlottę Kallę. Dopiero kilkanaście minut potem na prowadzeniu zmieniła ją Marit Bjoergen, która uzyskała prawie 12 sekund przewagi.

W czasie kiedy Bjoergen wbiegała na metę, Justyna Kowalczyk dopiero startowała. Po dotarciu do punktu pomiaru czasu usytuowanego na 3,1 km Polka objęła prowadzenie o 2.1 sekundy przed swoją najgroźniejszą rywalką.

Na finałowym 1.9 km zmieniło się niewiele, Polka jeszcze nieznacznie powiększyła swe prowadzenie i wygrała o 3 sekundy, umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ w biegach i cyklu Ruka Triple.

28. miejsce ze stratą 1:03,4 zajęła Paulina Maciuszek.

Oficjalne wyniki biegu na 5 km tech. klas. (PDF) >>

W niedzielę ostatni etap Ruka Triple – 10 km techniką dowolną. Kowalczyk ruszy do rywalizacji pościgowej z przewagą ok. 26 sekund nad Marit Bjoergen i ok 45 nad Therese Johaug.

Klasyfikacja Ruka Triple po 2 z 3 etapów:

  1. Kowalczyk
  2. Bjoergen + 0:25.7
  3. Johaug + 0:44.9
  4. Kalla + 0:45.7
  5. Herrmann + 0:50.2

***

Klasyfikacja i wyniki PŚ w biegach >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.