Niedziela z biegami pościgowymi

W niedzielę w Oestersund rozegrane zostaną biegi pościgowe zaliczane do Pucharu Świata w biathlonie. Kobiety wystartują o 11:30, a mężczyźni o 13:30.

W rywalizacji kobiet jako pierwsza do boju ruszy reprezentantka Norwegii Ann Kristin Flatland. Zwyciężyła ona w piątkowym sprincie z blisko 16 sekundami przewagi nad Olgą Zajcewą i 22 sekundami nad rodaczką Torą Berger. Dla Flatland był to drugi triumf w karierze.

Niestety gorzej wypadły Polki, które były tylko bladym tłem dla czołówki i w niedzielę będą zmuszone do odrabiania znaczących strat. Krystyna Pałka ruszy do boju jako 34. i już na starcie będzie mieć 1:47 straty do liderki. Cztery sekundy później pozwolenie na start dostanie Monika Hojnisz. Magdalena Gwizdoń (53. miejsce) traci zaś 2:25.  Do rywalizacji na dochodzenie nie zakwalifikowały się Weronika Nowakowska-Ziemniak oraz Paulina Bobak.

Pełna lista startowa biegu na dochodzenie kobiet w Oestersund (PDF) >>

W poprzednim sezonie w Oestersund na dochodzenie triumfowała Tora Berger. Zwyciężczyni ostatniej edycji PŚ zdołała obronić przewagę wywalczoną w sprincie. Na jedenastej pozycji sklasyfikowano wówczas Krystynę Pałkę.

***

Jeszcze mniejsze różnice na starcie będą w biegu mężczyzn. Martin Fourcade wygrał w Oestersund oba dotychczasowe biegi, ale w sprincie wygrał o zaledwie 7 sekund i dzięki upadkowi drugiego na mecie Szweda Lindstroema. Jako trzeci do boju ruszy z 31 sekundami do odrobienia Amerykanin Tim Burke. Blisko minutę do Francuza traci zaś jedenasty w sprincie, najgroźniejszy rywal Martina – Norweg Emil Hegle Svendsen.

Pełna lista startowa biegu na dochodzenie mężczyzn w Oestersund (PDF) >>

Martin Fourcade zwyciężał w poprzednim biegu na dochodzenie w szwedzkim Oestersund. W 2012 roku Francuz skutecznie atakował z dziesiątego miejsca.

Transmisję biegów – zarówno żeńskich jak i męskich będzie można oglądać na żywo w Eurosporcie oraz TVP Sport.

***

Terminarz i klasyfikacje PŚ w biathlonie >>

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.