Bez Japonii w Engelbergu – składy ekip na najbliższe konkursy PŚ w skokach

Reprezentanci Japonii nie wezmą udziału w najbliższych konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich, które weekend odbędą się w Engelbergu. Skoczkowie z Kraju Kwitnącej Wiśni realizują plan na sezon, który zakładał, że święta spędzą w domu, a do startów wrócą zaś podczas Turnieju Czterech Skoczni

Wycofanie Japończyków jest bardzo ważną informacją, gdyż kadrowicze tego zespołu spisują się w tym sezonie doskonale. Trzech z nich zdołało już wspiąć się na podium, byli to Taku Takeuchi, Noriaki Kasai oraz Daiki Ito. Absencja była jednak przesądzona od dłuższego czasu, przyznał to trener Tomoharu Yokokawa:

W poprzednich latach nie jeździliśmy na święta do domu, ale odkryliśmy, że potrzebujemy tego. Stąd zmiana strategii w tym sezonie, taki mieliśmy plan. – przyznał Yokokawa.

***

Zmiany w składzie nastąpią także u Norwegów. Na pucharową karuzelę powróci Tom Hilde, który zastąpi Andersa Jacobsena. Hilde ostatnie dni spędził na treningach w Lillehammer i podobno poczynił spore postępy. Jacobsen z kolei uda się na odpoczynek, ale najpierw, do czwartku popracuje z resztą ekipy w Oberstdorfie.

Norwegię w Engelbergu reprezentować będą Anders Bardal, Anders Fannemel, Rune Velta, Ole Marius Ingvaldsen, Robert Johansson oraz Tom Hilde.

***

Naturalnie w Engelbergu nie obejrzymy Thomasa Morgensterna, który miał groźny upadek w Titisee-Neustadt. Austriak przebywa obecnie w domu, gdzie zbiera siły, niebawem przejdzie też operację złamanego palca. Morgi przyznaje, że szanse na jego występ w Turnieju Czterech Skoczni wynoszą 70 procent.

***

Zmian nie przewiduje sztab szkoleniowy reprezentacji Polski. W zespole, podobnie jak w Titisee-Neustadt będą więc Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jan Ziobro, Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus oraz Klemens Murańka.

EDYCJA: 18. grudnia dotarła do nas informacja, że w porównaniu do Neustadt, w Engelbergu zajdzie jedna zmiana w polskiej kadrze. Krzysztof Miętus zostanie zgłoszony do zawodów Pucharu Kontynentalnego, w związku z czym Polskę będzie w Szwajcarii reprezentować szóstka skoczków.

***

Jeżeli pojawią się nowe informacje na temat składów na Engelberg wpis będzie aktualizowany.

***

Terminarz PŚ w skokach 2013/14 >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.